Outdoorové aktivity si žádají své. Kvalitní oblečení v první řadě!

Chystáte se kempovat? Nebo přímo nocovat pod širákem? A vhodné outdoorové oblečení máte? Pokud ne, pak byste se jím měli co nevidět vybavit. Jinak vám hrozí v lepším případě prochladnutí. Poradíme vám, na co se při jeho výběru zaměřit.

Hlavním parametrem při výběru outdoorového oblečení je jeho účel. A samozřejmě i roční období, v němž se budete věnovat svým outdoorovým aktivitám. Jiné outdoorové kalhoty zkrátka zvolíte pro zimní výšlap na Mout Everest a jiné pro letní trekking českými lesy a háji.

Vybíráme outdoorové oblečení

Při výběru outdoorového oblečení myslete především na jeho funkčnost. Outdoorové bundy už ze své podstaty nesmí promoknout ani profouknout, prakticky za jakéhokoliv počasí vás musí udržet v suchu a teple.

Nepodceňujte funkční prádlo

Do kategorie outdoorového oblečení spadá i tzv. funkční prádlo, tedy nátělníky a trička s krátkými i dlouhými rukávy. Vyrobené z prvotřídního prodyšného a savého materiálu dobře odvádějícího pot. Ve vaší výbavě by však neměly chybět ani kvalitní ponožky, mikiny, větrovky a v případě zimního vybavení i čepice a rukavice. Zkrátka vše, co přispěje k vašemu pohodlí, které je při outdoorových expedicích nejdůležitější.

Zaměřeno na značku

Co se značek týče, kvalitními materiály se vyznačuje například severská Fjällräven – věřte, že seveřani jsou díky svým dlouhým zimám na outdoorové obleční experty. Konkrétně Fjällräven nad konkurencí vyniká materiálem s názvem G 1000, s nímž se setkáte prakticky na všech produktech této značky – v batozích, bundách i kalhotech.

Jedinečný materiál G 1000

G 1000 je v podstatě velmi hustou tkaninou s polyesteru (65 %) a bavlny (35 %). Co ji však dělá výjimečnou a především použitelnou do klimatických podmínek napříč zeměpisnými šířkami, to je vlastnostmi jedinečný grónský vosk, kterým jsou produkty značky naimpregnovány. 

Jemná, lehká a vzdušná 

Právě tato impregnace tkaninu činí velmi odolnou nejenom proti dešti, vlhku a větru, ale dokonce i komárům. A zároveň jemnou, lehkou a vzdušnou. A také tichou, což ocení všichni, které šustění nekvalitních větrovek přivádí k šílenství. Tak neváhejte. Když výlet do přírody, tak ve stroprocentním pohodlí. Jedině tak si ho totiž maximálně užijete!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..