Láká vás výroba pizzy? Pořiďte si profi pece na pizzu

Restaurace možná zavírají, to ale neznamená, že právě nyní není čas na to, splnit si svůj gastronomický sen. Udělejte si pizzerii, nebo rozšiřte nabídku své restaurace. Podívejte se, jaké vybavení pro profesionální pizzu potřebujete a kde jej zakoupíte.

Pizza je u nás fenoménem už mnoho let. Dávno však není jen výsadou italských kuchařů, kteří se usadili v České republice, aby dávali na odiv své kuchařské umění. Perfektní pizzu navíc dokážete připravit i bez zděných pizza pecí, které se hodí pouze do čistokrevných pizzerií s obrovskou obrátkou. Pojďte si udělat pizzerii ve své hospůdce na maloměstě, ve svém penzionu, nebo přidejte pizzu jako občerstvení do vaší stylové kavárny.

Na začátku stojí kvalitní hnětače

Kdo se rozhodne pustit se do rozšíření své nabídky o pizzu, hned na začátku ocení kvalitní hnětač. Profesionální hnětače mají potřebný výkon i objem pro výrobu většího množství pizzového těsta. V e-shopu pro profesionální gastronomii Artfornax.cz si vyberte profi hnětače těsta s objemem nádoby od 5 až do 200 litrů. Pro menší restauraci si však rozhodně vystačíte s těmi menšími hnětači.

Kynárna zajistí, že vaši zákazníci nezůstanou o hladu

Nekyne vám to? Pomůže vám profesionální kynárna. Jde o vyhřívanou skříňku, která umožňuje kynutí těsta při 29 °C po dobu dvou hodin. Nerezový prostor se snadno čistí.

A jde se péct – vyberte si pec na pizzu

Firma A.T. Fornax nabízí elektrické pece na pizzu s různou kapacitou. Nejlevnější začíná cenou už na 10 000 Kč, což odpovídá ceně běžné elektrické trouby. Pece na pizzu umožňují nastavení teploty až na teplotu 330 °C. K dispozici je též dvoukomorová pec. Všechny pece v nabídce se hodí pro menší provozy pizzerií i jako doplňkové zařízení dalších restauračních provozů, bufetů a barů. K pecím jsou k dispozici rovněž lopaty na pizzu v setech s dalším příslušenstvím na pizzu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..