Kusové koberce skvěle doplňují moderní podlahy

Dejte svému domovu útulnost, teplo i styl pomocí koberců. Moderním, tzv. tvrdým podlahovým plochám, sluší zejména kusové koberce. Ale ani kobercová metráž není za zenitem.

V rámci rekonstrukcí dnes téměř výhradně saháme po tvrdých podlahách. Obvykle jde o laminátové plovoucí podlahy, někdy též o vinyl, PVC, marmoleum, dražší pak jsou dřevěné podlahy. Řada z nás se ale nadchne i pro keramickou podlahovou krytinu, a to nejen v na poškození vodou náchylných místnostech. Tyto podlahy nás lákají díky snadnosti údržby i kvůli designu, mnohdy pak nejsme spokojeni. Chybí nám pocit, kdy se nám noha zaboří do měkoučkého koberce. Tvrdé podlahy nejsou vhodné pro všechny činnosti. Na koberci se dalo polehávat, cvičit, byl ideální pro první plazení našich batolat i pro první dětské krůčky. Tvrdá kluzká podlaha dokonce nesvědčí ani našim domácím mazlíčkům. Zejména pro pejsky a psí pohybový aparát nejsou vůbec zdravé. Vraťte se zpátky ke kobercům.

Kusové koberce pro design i jako odpočinkové, hrací či sportovní koutky

Ve velkých obytných prostorách, které propojují kuchyň, jídelnu a obývací pokoj, je správně umístěný kusový koberec skvělým kouskem pro vytvoření si praktického místa vhodného k různým činnostem. Nedávejte krásné a hebké kusové koberce pod konferenční stolek. Nechte je vyniknout a současně na 100 % sloužit. Mladší děti se na nich budou učit kotrmelce, starší děti si zde rády lehnout se sluchátky v uších, nebo s knížkou v ruce. Celá rodina si zde ráda zahraje Člověče, nezlob se!

Podobně užitečnou roli dovedou kusové koberce sehrát i v dětském pokojíku, ale třeba i v prostornější předsíni.

TIP: Bojíte se, že s koberci se zase ztíží váš úklid? To není pravda. Pořiďte si robotický vysavač, který si hravě poradí rovněž s kusovými koberci.

Koberce jako metráž pro ty nejútulnější pokoje

Za zenitem však nejsou ani celoplošné koberce. V některých místnostech, nebo v jejich částech, je ideálním řešením klasická kobercová metráž. Hodí se do ložnic, kde oceňujeme především hebkost. Někdo preferuje koberce ode zdi ke zdi i v dětském pokojíku. Existují však i venkovní koberce, které udělají parádu třeba na vašem balkonu. Koberce metráž – to rozhodně není žádný zastaralý sortiment.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..