Je hnědé uhlí nekvalitní palivo? Ne, když se nabízí jako uhelné brikety

Neekologické topení děláme z uhlí sami. Často topíme černým uhlím v kamnech, která na to nejsou určena. Jindy zas kupujeme místo hnědého uhlí téměř prach, ale nemáme k tomu přizpůsobený kotel se šnekovým podavačem. Nevhodné topení dokážeme udělat i ze dřeva. Stačí, že topíme tím čerstvě pořezaným a nevysušeným. Pojďte se naučit ekologicky topit i uhlím. Konkrétně uhelnými briketami.

Uhelné brikety se vyrábí pomletím kvalitního hnědého uhlí. To se odsíří, následně pod tlakem slisuje, díky čemuž vzniknou velice úhledné brikety. Žádné výčitky kvůli tomu, že jimi topíte, mít nemusíte. Pokud briketami topíte ve správných kamnech či kotli, dochází k dokonalému spalování bez zadýmení topeniště. Z komína se vám nebude valit černý a páchnoucí dým, jak je tomu při nesprávném topení uhlí. Rozhodně ale musíte umět zatopit.

Jak správně topit uhelnými briketami?

Rozhodně si pořiďte kamna, která mají dostatečný přívod vzduchu a rošt. Jsou to ta s velkým popelníkem. I když popela z topení uhelnými briketami bude minimum.

Zatopte vždy pomocí dřeva. Až když se vám ze dřeva vytvoří dostatečně kvalitní základ z uhlíků, přiložte uhelné brikety. Na začátku, ale i pokaždé, když je budete přikládat, otevřete přívod vzduchu do topeniště a nechte jej otevřený, dokud uhelné brikety dobře nechytnou.

Pohodlné topení domů i na chalupu

Uhelné brikety jsou skvělé řešení pro vytápění i dotápění rodinných domů. Perfektně se hodí jako noční topení. Hoří déle než dřevo, takže nemusíte v noci vstávat ke kamnům a přikládat. Oblíbené jsou rovněž na českých chalupách, kde díky své vysoké výhřevnosti pomohou roztopit i po týdnu, či dokonce po celé zimě promrzlou chalupu. Přitom pro jejich použití nepotřebujete sklep na uhlí. Ten starý klidně předělejte na domácí vinný sklípek. Na skladování uhelných briket vám stačí suchý přístřešek. Jsou prakticky balené, snadno se přenáší, a to i pokud jste starší či méně mobilní.

Uhelné brikety z Optimtop

Uhelné brikety nejvyšší kvality od značek UNION a REKORD prodává česká společnost Optimtop. Jde o nejprodávanější německé uhelné brikety v top kvalitě. Samozřejmě odsířené. Optimop vám je přiveze domů zdarma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..