Jak na jarní detox interiéru? Vsaďte i na správné doplňky a dekorace!

Už jste slyšeli pojem jarní detox interiéru? V podstatě se jedná o velmi důkladný úklid. V první řadě se nemilosrdně zbavte všeho, co nepoužíváte. Včetně nevyužitého nábytku, na který jen usedá prach. Vymalujte, investujte do nových textilií, a pokud vám to rozpočet dovolí, pořiďte si i nový nábytek. Uklidíte nejenom doma, ale i ve své duši.

Kdo by chtěl celý život obývat jeden a ten samý interiér. Proto také s oblibou jezdíme na dovolenou. Vypadneme ze zajetých kolejí a alespoň nějakou dobu bydlíme jinde a jinak. Přitom jinak můžeme bydlet i doma.

Vymalujte! Nebo vytapetujte!

Výmalbou zabijete dvě mouchy jednou ranou. Malování vás v první řadě donutí kompletně vyprázdnit celou místnost, popřípadě přímo celý byt. A při té příležitosti se zbavte všech zbytečností. Buď je prodejte, nebo rozdejte. Co se barev týče, svěží jsou téměř všechny barvy pastelové. A nemusíte zůstávat jen u jednoho odstínu. Nebojte se třeba pruhů. Velmi působivé je střídání dvou jen minimálně se odlišujících odstínů. A pokud je v hledáčku vašeho zájmu vzor, který hned tak někdo nenamaluje, zvolte originální tapetu. 

Mocné textilie

Jarní vánek do interiéru vdechnou i správně zvolené textilie, ať již se jedná o jejich barvy, či vzory. Ty samozřejmě nemusejí být jen květinové. V každém případě se pokuste o jejich sladění. Velkého efektu dosáhnete, zvolíte-li například stejný vzor u závěsů a dekoračních polštářků. Velmi působivé je i sladění kusového koberce a závěsů. A neseženete-li kobereček se stejným vzorem, který dominuje závěsům či dekoračním polštářkům, snažte se alespoň sladit jejich dominantní barvy.

Vsaďte na bytové doplňky a dekorace

Velkou pozornost zaměřte i na bytové doplňky a dekorace. Právě ty totiž z bytu dělají domov. Zútulňují jej a zabydlují. Velké oblibě se v současné době těší dekorace ze dřeva a proutí. Do módy se však vrací i vitríny a kredence, v nichž si je zase můžete vystavit. Spolu s fotografiemi svých blízkých v krásných fotorámečcích. Ty si můžete vystavit na komodynoční stolky, nebo pověsit na stěny. Možnosti zkrátka jsou přímo nepřeberné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..