Poradíme vám, jak správně na výběr kuše

Zalíbila se vám střelba z kuše a přemýšlíte o tom, že si takový nástroj pořídíte domů? Jelikož výběr kuše není nic jednoduchého, přinášíme vám tento článek, díky němuž bude váš nákup podstatně jednodušší. 

Kuše dělíme na několik typů

Ještě než se pustíte do hledání svého ideálního kousku, měli byste mít jasno v tom, pro jaké účely si plánujete kuši kupovat. Na trhu totiž existuje několik různých typů, jež se mezi sebou liší podle toho, k jakému účelu mají být následně používány. Jedná se tedy o kuše na rekreační střelbu, sportovní střelbu, případně pro střelbu na terč, přičemž některé modely mají ještě dodatečný výkon pro lov. Až budete mít v tomto jasno, můžete ve svém výběru postupovat dále.
Co se týče samotných druhů, na trhu existují celkem tři. Jedná se o kuše pistolové, reflexní a kladkové. Začátečníci, kteří chtějí kuši používat hlavně rekreačně, nejvíce ocení pistolovou. Její velké výhody jsou v nízké hmotnosti a snadném ovládání, avšak není tolik silná. Ti zkušenější klidně mohou sáhnout i po kladkové nebo reflexní kuši. Jedná se o výkonnější a bytelnější modely se složitějším mechanismem. Největší nátahovou sílu mají kuše reflexní.

Nebojte se požádat o pomoc

Rozhodněte se, kolik peněz chcete do nákupu investovat. Na začátek klidně zvolte levnější model, avšak pokud hledáte kuši pro závodní účely, nebojte se si připlatit více. Jestliže při výběru absolutně tápete, neostýchejte se požádat o radu někoho zkušenějšího. Na trhu existuje velmi pestrá nabídka jednotlivých modelů, a proto může být hledání toho správného kousku někdy velmi náročné.
Kvalitní kuše nabízí například internetový obchod Kentaurzbrane.cz. Mimo samotných kuší zde můžete též zakoupit také luky a celou řadu dalšího příslušenství, jako jsou různé šípy, anebo třeba toulce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..