KORAN Rankov – zakázková kovovýroba, ale i výroba kleštin a kleštinových upínačů

Malá rodinná firma z Trhových Svin distribuuje své výrobky do mnoha zemí světa. Se svými dnes již 40 zaměstnanci má vlastní výrobní program zaměřen na kleštiny a kleštinové upínače, ale rovněž na přesné dílce pro elektrotechnický průmysl a pro jednoúčelové stroje. Současně však nabízí i kovovýrobu.

Kovovýroba na zakázku

Zakázková kovovýroba KORAN Rankov je realizovaná na CNC obráběcích strojích. Zatímco přesné obrábění kalených součástí probíhá na strojích KUMMER, další se realizuje na strojovém parku značek EXTRON, EUMACH, TONG TAI, GOODWAY a CHIAH CHYUN.

Firma se chlubí právě svým vybavením pro soustružení kalených dílců. Soustruhy KUMMER nahrazují broušení soustružením, přitom jsou schopny zajistit maximální přesnost rozměrů (na mikrony) i dokonalost povrchu. KORAN zajišťuje i tepelné zpracování dílců, či povrchové úpravy. Obě tyto činnosti zadává externím dodavatelům.

Veškerá přesná výroba je postavena na moderních přesných strojích, perfektních nástrojích a dokonalých měřidlech. Kontrola přesnosti výroby je zajišťována tříosými měřidly – manuálními i CNC se skenovací hlavou.

Výroba a prodej kleštin

Hlavním výrobním programem firmy však jsou kleštiny a kleštinové upínače. Jde o výrobky vhodné pro malé i velké provozy. K základním výrobkům společnost nabízí celé spektrum příslušenství a doplňků. Kleštiny jsou vyráběny z kvalitních materiálů. KORAN vyrábí tlačné kleštiny, u nichž je pouzdro plynule vtlačováno, i tažné kleštiny, kde je naopak vtahováno.

Kleštiny umožňují pevné upnutí výrobku a jeho přesné opracování. Hodí se pro různé rychloběžné stroje, jako jsou soustruhy, též se používají na frézkách a bruskách.

Tlačné kleštiny nabízí KORAN v provedení DIN 6343, též typu SPANNAX a Rubber-Flex. K nim je k dispozici rovněž příslušenství – doraz na kleštiny i gumičky do kleštin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..