Ne každý batoh se hodí na kolo. Jaké máte možnosti, chystáte-li se na cyklovýlet?

Treking a rekreační jízda na kole jsou velmi populární činnosti pro mnoho lidí. Člověk se na kole skvěle odreaguje od běžných denních povinností a práce, zároveň udělá hodně i pro své zdraví. Pokud máte rádi delší vyjížďky na kole, pak si s sebou jistě berete i nějaké občerstvení. Ale kam s ním? Ideální je, pokud k tomu máte vhodný batoh.

Proč se na kole vyhnout nošení běžného batohu?

Obyčejný turistický batoh není vhodný, a to hned z několika důvodů. V první řadě si uvědomte, že na kole zaujímáte zcela jinou pozici nežli v případě, že jdete pěšky. Tělo je více prohnuté. Normální batůžky vám při jízdě mohou vadit, tlačit na záda, škrtit v ramenou. Kromě toho jsou i tvarově nevyhovující.

Právě z výše uvedených důvodů se vyplatí zvolit speciální batoh na kolo. Dnes už se dá bez problémů zakoupit ve specializovaných obchodech. Jedním z nich je kupříkladu web eshop.singltrek.cz. Jde o internetový bajkshop tvůrců singltreků v České republice.

Hlavní vlastnosti, které nesmí chybět u outdoor batohu na kolo

Sportovní batoh na kolo má zpravidla upravenou konstrukci. Díky ní během jízdy nedochází k vytváření nepříjemného tlaku na ramena a záda, batoh zkrátka lépe sedí. V současné době se dá pořídit přímo batoh s pátéřákem, u něhož dochází ke zvýšení ochrany páteře, což oceníte v momentě, kdy z kola nešťastnou náhodou spadnete.

Modulární varianta batohu na kolo

Velmi zajímavým řešením jsou outdoor batohy na kola, které se dají sestavovat. Takzvané modulární batohy se skládají z několika částí o různých objemech. Pakliže například jedete jen na krátký výlet na kole, vystačíte si se základní částí, jež má objem několik litrů. Jestliže ale plánujete akci na celý den a potřebujete více místa na svačinu, doklady, mapy a další drobnosti, které jsou na cestu nezbytné, dají se k oné základní části připevnit další kusy, takže rázem batoh výrazně zvětší svoji velikost a získáte dostatek místa. Modulární batoh na kolo se samozřejmě dá využít i při jiných příležitostech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..