Šedý dovoz saun aneb rizika nakupování za nízké ceny

Padělky se vyskytují téměř v každém oboru. Šedý trh ovšem nenabízí nutně padělky. Zboží může být originální, pochází od pravého výrobce, jen není určené pro český trh, mnohdy ani pro ten evropský. Zpočátku vám to možná ani vadit nebude, ale jakmile dojde k jakémukoliv problému, jste nahraní. V českém autorizovaném servisu vám nepomohou.

Šedé dovozy fungují ve všech odvětvích, my se však zaměříme na sauny. V této oblasti s šedým trhem velmi bojuje společnost Harvia. Snaží se zákazníkům vysvětlit, jaké jsou nevýhody nákupu na šedém trhu a jak vlastně poznat, že nekupujete zboží z oficiální české distribuce.

Proč je šedý dovoz tak špatný?

Už jsme to nakousli. Nákup na šedém trhu je vlastně nákup bez záruky. Takové výrobky nejsou určeny pro český trh a nemusí splňovat evropské regulace. Vystavujete se tím zbytečnému riziku a připravujete se o záruku. Harvia kamna či sauny, které nepochází z oficiálního distribučního kanálu, vám nepřijmou v oficiálním servisu. Když se tedy něco pokazí, nezbude vám než si koupit úplně nový výrobek. Budete-li mít štěstí, možná seženete nějakého šikovného soukromého opraváře, ovšem ne každý je ochotný se vystavovat riziku. Rozebírat kamna, která nesplňují evropské normy z hlediska bezpečnosti provozu či zapojení do elektrické sítě, je dost riskantní.

Jak poznáte šedé obchodníky?

Prvním ukazatelem, že asi není všechno úplně v pořádku, může být podezřele nízká cena. Přijde-li vám opravdu nesmyslná a o hodně nižší než všude jinde, pořádně obchod prozkoumejte, než tam něco nakoupíte. Přečtěte si recenze a nezapomeňte brát v úvahu, že i ty mohou být smyšlené. Dnes není takový problém nechat si napsat pozitivní hodnocení na zakázku. Prozkoumejte také webové stránky. Obchodníci na šedém trhu si často nechávají zhotovit web narychlo, spoléhají na to, že zaujmou nízkými cenami a web si nikdo nebude moc prohlížet.

Jestli jste i po tom všem stále na vážkách, prostě se zeptejte. Přímo na webu Harvia.cz najdete kontakt (formulář či telefon) na oficiálního prodejce saun značky Harvia. Neváhejte zavolat či napsat, sdělit, u koho se chystáte nakoupit, a oni už vám prozradí, jestli se jedná o oficiálního distributora nebo ne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..