Začněte nakupovat bazénové příslušenství s předstihem

Přestože letní měsíce jsou ještě v nedohlednu, je ideální doba na nákup bazénů, ale i příslušenství. Pokud necháte všechno na poslední chvíli, nemuselo by se vám to vyplatit, protože nejenže ceny s blížící se koupací sezónou porostou, ale některé produkty se rychle vyprodají. U bazénů navíc počítejte s tím, že je nezbytné provést ještě úpravy terénu a další činnosti, než vám ho přivezou na zahradu.

Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství druhů. Bazén zapuštěný do země je cenově dostupnější, než tomu bylo v minulosti. Vybrat si navíc můžete, jestli chcete bazény přelivové, skimmerové, nebo vypláštěné těžkou fólií.

Bazény, jejich přednosti a úskalí

Jako první se nabízí přelivové bazény. Jak už samotný název napovídá, voda v bazénu sahá až po horní okraj, a tím pádem je odváděna do přelivového žlabu, jenž je nainstalován podél obvodu skeletu. Sáhnout však můžete po skimmerovém bazénu, který buď navazuje na dlažbu, nebo částečně vystupuje nad terén. U takového bazénu je takzvaný skimmer, přes který je odváděna voda do filtračního systému.

Jestliže máte už starší bazén, ovšem plánujete jeho kompletní rekonstrukci, nemusíte ho ihned vyhazovat, mnohdy totiž stačí jen jeho vypláštění, a potom vypadá jako nový.

Bazénové příslušenství, které vám nesmí chybět

Pravděpodobně se ptáte, jaké bazénové příslušenství by vám nesmí rozhodně chybět. Opravdu je toho celá řada, ale velice užitečná je slaná úprava vody, díky které se začnete cítit jako u moře. Pokud se chcete koupat i ve večerních hodinách, oceníte UV lampy pro podsvícení celého bazénu. Stejně tak by vám neměl chybět výkonný vysavač, přičemž práci s čištěním vám usnadní plně automatická alternativa. Pro nadšené plavce zase nechybí protiproudy. Máte menší bazén? Stačí nainstalovat protiproud a plavat můžete i hodinu jako na plaveckém bazénu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..