Podzim na kole je nejkrásnější – máte již vhodné nosiče na kola?

Pro mnohé z nás začíná nejkrásnější část v roce – podzim. Pokud jste si jej ještě nikdy neprohlédli ze sedla svého kola, určitě to letos udělejte. Vyjíždějte třeba na prodloužené víkendy na kole po republice. Začněte Beskydami a skončete v Českém Švýcarsku. Pro pohodlné cestování s koly se vám budou hodit nosiče na kola a střešní boxy. Už jste si je pořídili?

Nosiče na kola jsou pro milovníky kol nezbytností

Kolo rozhodně nepatří do kufru, ani do interiéru automobilu. Je to nebezpečné při jízdě a kola se mohou rovněž poškodit. Navíc místo pro kola čtyřčlenné rodiny v interiéru běžného automobilu určitě nenajdete. Řešením jsou nosiče na kola. Možností, kam nosiče umístit, je hned několik. Využít lze střešní nosiče kol, nosiče kol na tažné a nosiče kol na zadní dveře. Jelikož střechu automobilu mnozí motoristé využívají pro střešní box, stále častěji se prosazují nosiče kol na tažné zařízení. Nabízí se až na čtyři kola a až tři elektrokola. Možné je pořídit si rovněž nosič na motocykl, Segway, na karbonová kola, ale i nosič s výtahem.

Popisek: Nosiče kol pro čtyři kola vyřeší problém, jak odvézt na dovolenou kola pro čtyřčlennou rodinu.

Střešní boxy pro snadné balení a velké výlety

Velice praktickou záležitostí jsou střešní boxy, tzv. rakve. I když je auto plné pasažérů, není problém se díky střešnímu boxu zabalit i na větší výpravu. Kola máte na nosiči na tažném, na střeše vám tak zůstane dostatek místa pro střešní box. Boxy se obvykle liší tím, zdali jde o letní nebo zimní boxy. Ty zimní bývají svojí délkou uzpůsobeny tomu, že v nich lze převézt i lyže. Neznamená to ale, že nejsou použitelné pro cestu na dovolenou s koly. Boxy na střechu mohou mít zamykání z jedné nebo z obou stran. Liší se rozměry a nosností.

Vybírejte si vždy střešní box s dobrou aerodynamikou. Nevychytaný tvar boxu může významně zvyšovat spotřebu při jízdě s automobilem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..