Kvalitní dětská deka caparta zahřeje i utiší

Dětský pokoj je z designerského pohledu specifický. Děti se v něm oddávají prakticky všem činnostem. Hře, četbě i studiu. Z toho při jeho zařizování vycházejte.

Děti ve svých pokojích tráví většinu času. Mnohem více než my dospělí v obývácích a ložnicích. Dítě v dětském pokoji spí, hraje si, přijímá dětské návštěvy, čte, pracuje na domácích úkolech. Je to taková místnost pro všechno.

Dětskému pokoji vdechněte život

Při zařizování dětskému pokoji v první řadě vdechněte život. Dětský pokoj by měl být funkční, estetický a samozřejmě zdravý. Máte-li caparta alergika, omezte textilie na minimum, popřípadě se poohlédněte po těch antialergických.

Děti milují barvy

Barvy milují děti všech věkových kategorií. Ale ne vždy pestřejší znamená lepší. Zatímco veselé pestré barvy jsou vhodné pro batolata, spousta odrostlejších dětí se cítí lépe v obklopení barev pastelových. A zdaleka se nedržte přežitého pravidla, že pro holčičky je vhodná jedině růžová a pro chlapečky modrá. To už dávno není pravda. Hitem současné doby jsou naopak barvy tlumené pastelové, jako jsou béžová, slonová kost, pudrová, ale třeba i jemné odstíny šedé.

Děti se rády schovávají

Velké nadšení v dětech vzbuzují i bunkry a různé schovávačky. Proto si s oblibou budují své útočiště z dek a židlí. Ty jim poslouží jako konstrukce a deka jako zastřešení. Jednoduché, ale účinné. Vy jim ale můžete pořídit ještě něco lepšího. Pokud vám to prostory dovolí, pořiďte jim třeba týpí stan, do kterého si budou moci zalézt, kdykoliv uznají za vhodné.

Zaměřeno na dětské povlečení

Nepodceňujte ani výběr dětského povlečení. Základem je bavlněné dětské prostěradlo, kvalitní popřípadě antialergické lůžkoviny a samozřejmě i povlečení. Jimi zároveň máte možnost v dětském pokojíčku rozehrát veselou hru barev. Na trhu najdete dětské ložní povlečení s dezény z pohádkové i živočišné říše. Obzvláště ty děti přímo milují. Má váš potomek oblíbené zvířátko, nebo pohádkovou postavičku? Dopřejte mu, aby s ní večer usínalo a ráno se probouzelo.

Oblíbená hračka, nebo deka? Obojí!

Při nákupu lůžkovin nezapomeňte ani na dětské deky. Do nich se děti s oblibou zavrtávají i během dne. A často jim i nahrazují jejich oblíbenou hračku. Obzvláště malé děti se svou dekou mají velmi blízký vztah. Některé děti bez své oblíbené přikrývky neusnou.

Co na podlahu?

Samozřejmě že koberec, v případě nutnosti opět antialergenní. Na tvrdé podlaze si totiž děti moc nevyhrají, nehledě na to, že je i může studit. Při výběru konkrétního dezénu vycházejte z věku dítěte a jeho zájmů. Zatímco u chlapců se velké popularitě těší dětský koberec silnice u holčiček často boduje koberec Hello Kitty. Oblíbené však jsou i motivy známých pohádkových postaviček, jako jsou Mimoni či Krteček.

Pokojíček zařizujte společně s dítětem

Psychologové doporučují, že dětský pokojíček byste měli zařizovat společně s dítětem. Dovolte mu, aby si vybralo hračky a motivy, které se mu skutečně líbí. Ono totiž bude tím, kdo ve svém pokojíčku bude trávit většinu času. A také ho bude hřát pocit, že při zařizování přiložilo ruku k dílu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..