Kde vzít dobré krmivo pro ovce a kozy?

Někdy člověk dostane prostě nápad, který se nedá nezrealizovat. Sekačka se pokazila už potřetí za sebou. Na zahradě je tráva nad kolena, kterou s ní už i tak nepůjde posekat. Navíc, kdoví, kam až doroste, než se za 14 dnů vrátí ze servisu. Sice nechápete, proč servisák přes sekačky jezdí na dovolenou v sezóně sekání, ale co už. A tak vás napadne ta neuvěřitelně spásná myšlenka: místo nové sekačky si pořídíte ovci a kozu.

Učit se na vlastních chybách stojí hodně sil

Ovce se ukázala jako zvíře dosti podobné sekačce, s kozou to bylo horší. Připomínala spíše něco mezi plotostřihem a motorovou pilou. Vtipné je, že s plotostřihem jsem rozhodně nedosáhl tak vysoko jako koza, která se postavila na zadní a zvládla živý plot ostříhat tak do čista, jak to kdysi v reklamě hlásal jeden prací prášek.

Taky se brzy ukázalo, že jsou ovečka a kozička poněkud hladová zvířata. Zahrada jim byla brzy malá. Sousedé poté, co viděli spoušť na té naší, už nekřičeli přes plot, „ať přijdou holky posekat i k nim“. A tak nastalo každodenní shánění trávy pro dvě nenažrané a hlasitě se ozývající dámy, kterým navíc samozřejmě rozmělněná tráva ze sekaček „nevoní“ a musí dostat trávu pořádnou, čerstvou, nezapařenou a dlouhou.

Jak krmím ovce a kozy dnes?

Takto úsměvně jsem začínal s chovem ovcí a koz. Dnes už umím poradit i jiným a nežiji v naivní představě, že lze ovcí a kozou nahradit sekačku na trávu na zahradě. Krmivo pro ovce a kozy mám z louky, kterou jsme dokoupili. Seno ale kupujeme, protože jedna louka na pastvu a současně sušení pro naše stádo nestačí. K tomu kupujeme doplňkovou krmnou směs OVCE UNI od značky Energys Hobby. Je určena pro ovce a kozy. Jde o kvalitní melasované krmivo vhodné i pro březí zvířata a zvířata s laktací. Krásně po něm rostou a dosahují vysokou masitost. Současně kupujeme startét pro jehňata a kůzlata s názvem Jehně, kterým dokrmujeme od prvního týdne až do 3. měsíce věku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..