Pečujte o své vlasy, kůži a nehty. V létě obzvlášť

Roztřepené nehty, suché vlasy, loupající se kůže. Paradoxně tyto problémy trápí spíš ženy, které jsou typicky zvyklé se o své tělo starat daleko zodpovědněji než muži. Možná je to tím, že si něžnější pohlaví pěstuje delší vlasy i nehty a ty jsou prostě náročnější. Jak zařídit, aby vypadaly stále zdravě a skvěle?

V létě naše kůže, vlasy i nehty trpí více než v jiných částech roku. Proč? Kůže je ohrožená slunečním zářením. Na vlasy působí chlorovaná voda z bazénu či slaná voda v moři. Nehty jsou vysušené. Ačkoliv organismus je možná celkově odpočatý, některé části těla potřebují trochu podpořit. Nejlépe zevnitř.

Dodejte tělu, co mu chybí. Pomůže zinek

Jako první pomoc vás nejspíš napadnou nejrůznější ochranné laky na nehty, výživné spreje na vlasy či tělová mléka s výtažky z kdo ví čeho. Nemusíte však nechávat čtvrt své výplaty v drogerii. Mnohdy je pomoc daleko jednodušší. Stačí se zamyslet, jestli vašemu tělu nechybí nějaké vitamíny a potřebné látky. Pro vlasy, nehty a kůži jde typicky o zinek a biotin (vitamín H).

Nehtům a vlasům prospívají vitamíny skupiny B, vitamíny C, E, D, A, Z. Z minerálů jde o zinek, vápník, hořčík, železo a křemík. Zinek najdete v obilných klíčkách, vejcích a játrech, jeho nedostatek se mimo jiné může projevovat také bílými skvrnami na nehtech. Vitamín B objevíte taktéž ve vejcích, mrkvi, sýru, mléku, chřestu, droždí, vnitřnostech a česneku.

Když strava nestačí, pomohou vitamíny

Víte, že vaše obvyklá strava neobsahuje dostatek výše uvedených potravin? Buď změňte jídelníček, nebo se vydejte snadnější cestou – pořiďte si doplněk stravy v tabletách. Pro nehty, vlasy a kůži je určený například přípravek Biosil Plus od renomovaného výrobce Naturvita. Dvouměsíční kúra vás vyjde na šedesát korun, což je rozhodně levnější, než kdybyste se snažili obnovit krásu vlasů a nehtů kosmetickými přípravky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..