Pořiďte si minibus a vyrazte s přáteli na dovolenou!

Říkáte si, že jsme se právě zbláznili? Ale vůbec ne. Nemusíte si hned kupovat nějakou nejluxusnější novinku, vždyť takové auto nebudete využívat zrovna každý den. Na občasné dovolené k moři nebo horské túry a výlety během roku vám skvěle poslouží i kvalitní starší auto. Aby vám sloužilo co nejlépe, vybírejte ho pečlivě nejen podle jeho technického stavu, ale i na základě více kritérií.

Hlavně podle toho, kolik vás bude na dovolenou pohromadě jezdit, a jak celkově prostorné auto potřebujete. Minibus můžete mít pěti nebo vícemístný. Navíc se do velkého auta vejde opravdu hodně věcí a můžete v něm i pohodlně přespávat. V závislosti nejen na počtu sedadel, ale i celkové délce auta pak máte k dispozici různě velký zavazadlový prostor, který můžete využít dle libosti.

Pokud rádi trávíte dovolenou na kolech, máme pro vás skvělý tip. Některé minibusy mají nosič kol namontovaný na tažném zařízení nebo zadních dveřích už od dřívějšího majitele, takže nemusíte utrácet další, někdy mnohatisícové částky za nosič úplně nový. To je případ třeba vozu Mercedes Viano ve verzi Marco Polo, se sklopnou spací nástavbou. Ten má navíc nad bočními posuvnými dveřmi i praktickou roztahovací markýzu, pod kterou si můžete vychutnat třeba piknik. Ať už v kempu nebo během dlouhé cesty.

Mezi dlouhodobě oblíbená auta patří také Renault Master, ať už jako minibus nebo i v ostatních modifikacích. Další mikrobusy a užitkové vozy najdete u firmy Vans Centre, která se právě na prodej dodávek specializuje.

A jaké jsou naše tipy na dovolenou? Objeďte kolem dokola třeba Balaton nebo navštivte rakouská a slovinská ledovcová jezera tak, jako jsme to před časem udělali my. Tehdy jsme ale cestovali jenom ve dvou a v osobním autě, kam se sotva vešla všechna zavazadla, která jsme si s sebou chtěli vzít. Ale hlavně dobře víme, že ve více lidech se taky užije daleko více srandy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..