Rozdíl v kvalitě filtrované vody poznáte hlavně při pití čaje a kávy

Pokud jste připojeni k veřejnému vodovodu, můžete si být jisti, že případný obsah nežádoucích látek splňuje limity dané legislativou. Voda ale nikdy není úplně čistá. Vždy obsahuje určité množství volného chlóru, který dostáváme pitím, eventuálně vdechováním při sprchování do těla. Řešením jsou jednoduché vodní filtry, které zbaví vodu stopových zbytků chlóru, ale i pesticidů nebo ropných produktů.

Na kvalitě vody záleží. Voda z kohoutku je čerpána z hlubin země a jezer z blízkosti našich domovů a dále upravována ve vodárnách přidáním malého množství chlóru, který má za úkol zničit nežádoucí bakterie a viry. Díky tomuto procesu se do vody dostávají i vedlejší látky, které mohou být karcinogenní. Ve vodě z vodovodů byly dále při různých studiích zjištěny stopy léčiv, pesticidů nebo dusičnanů. Některé domácnosti se potýkají s nadměrnou tvrdostí nebo bakteriální závadností – to hlavně v případě, že čerpají vodu ze studny.

Balená voda není řešením

Říkáte, že k přípravě nápojů ve vaší domácnosti používáte výhradně balenou vodu? Ani ta není řešením, protože k mytí ovoce a zeleniny a k vaření nejspíš stále používáte vodu z kohoutku. Nehledě na to, že balená voda leze do peněz a zůstává po vás spousta plastového odpadu.

Vodní filtry jsou naopak ekologickým i ekonomickým způsobem, jak si zajistit kvalitní vodu. Umisťují se na kuchyňskou linku nebo pod ni, kde nejsou vidět a v kuchyni nepřekáží. Můžete se spolehnout na jejich mimořádnou účinnost, a to díky velkému objemu absorpčních látek, a dlouhou životnost. Náklady na úpravu vody jsou oproti zásobování balenou vodou minimální.

Přístroje pro zdraví

Pokud jste se rozhodli žít zdravěji a pořídit si vodovodní filtr, podívejte se na nabídku e-shopu Přístroje pro zdraví, kde kromě vodních filtrů najdete i další přístroje, které podpoří váš zdravý životní styl. Pro správný výběr vodního filtru využijte poradenství na bezplatné lince 800 110 990.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..