Kde ochutnat nejlepší víno? Přímo na jižní Moravě

Jižní Morava je u nás nejvíce proslavená právě rozsáhlými vinicemi, takže pokud chcete zažít, jak chutná opravdové víno, musíte se vydat právě sem. Není potřeba čekat do září, až bude čerstvá úroda. U vína totiž platí, že s věkem zraje. Klidně se tedy vydejte degustovat už o prázdninách. A pěkně přímo mezi vinice!

Letní sezóna na jižní Moravě láká na spoustu akcí. Například v červenci se můžete zúčastnit letního odpoledne u cimbálu s Jožkou Šmukařem. Setkání spolu s ochutnávkou lokálních specialit a ryb na grilu proběhne v areálu Vinařského dvora na faře v Ivani. Ochutnáte zde vína rodinného vinařství Holánek i několika dalších místních vinařů. A podobných akcí se chystá více, takže to nezapomeňte sledovat!

Pálava – český ráj na zemi

Česká republika je nádherná a míst, která by se dala považovat za ráj, tu máme spoustu. Pro milovníky vína však tím nejlepším místem bude právě Pálava. A nejde jen o pití. Užijete si zdejší rovinatou krajinu pokrytou vinicemi. Když náhodou vylezete na nějaký kopec, budete u vytržení z toho, jak daleko je v tomto rovinatém kraji vidět. Dobrý oběd vám zajistí místní restaurace Pálava a večer si posedíte hezky ve sklípku. Za zmínku stojí také areál Pasohlávky vhodný pro koupání. Může vám být někde lépe? Na jižní Moravě panuje pohoda a klid.

Svatby, teambuildingy i rodinné dovolené. Přijeďte také!

Na výše zmiňovaném vinařském dvoře na faře při Vinařství Holánek to žije celoročně, v létě ovšem obzvlášť. Konají se tu firemní akce, oslavy i svatby. Pálava restaurace je však otevřená pořád, takže pokud máte v plánu se zastavit jen na oběd a rychlou degustaci, určitě to půjde i bez rezervace. Každý víkend zde grilují, což byste si neměli nechat ujít. V celém letním období mají zvýhodněnou cenu 30 Kč za 1 dcl vína, ochutnáte tady třeba rulandské modré, cabernet sauvignon, ryzlink vlašský či zweigeltrebe. Přijeďte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..