Chcete strávit léto na zahradě? Bazén vám nesmí chybět

Počasí se konečně umoudřilo. Pokud jste se na poslední chvíli rozhodli, že byste chtěli mít na zahradě vlastní bazén, není ještě pozdě, tedy v případě, že vám stačí nadzemní varianta. Právě u nadzemních bazénů není vyžadována nijak náročná úprava terénu, ani žádné stavební práce, což je obrovská výhoda. Volnou plochu pro bazén dokážete přichystat klidně i během jednoho dne, zatímco u zapuštěného bazénu jsou přípravy a samotná realizace mnohem náročnější na čas.

Zahradní bazény jsou k dostání v několika rozměrech a hloubkách, ovšem liší se také druhem filtrace a výrobním materiálem. Věděli jste například, že existuje filtrace písková i kartušová?

Jaký bazén vybrat?

V první řadě byste si měli ujasnit, jaký bazén vůbec chcete, protože se jedná o docela velkou investici. U zapuštěného bazénu počítejte s tím, že vás vyjde okolo sto tisíc korun, pokud počítáme jak samotný bazén, tak i veškeré potřebné příslušenství. Zatímco nadzemní bazén je levnější alternativa, která má i své nevýhody. Bohužel, jeho životnost je o něco kratší a někdy narušuje vzhled celé zahrady.

V posledních letech spousta lidí ještě uvažuje nad tím, zda by nebylo vhodnější namísto bazénu pořídit vířivku, protože i vířivka má své přednosti – využijete ji po celý rok a má blahodárné účinky na organismus.

Bazén nafukovací, nebo s pevnou konstrukcí?

Dále by vás měl zajímat typ konstrukce, jestli se rozhodnete pro nadzemní bazén. Chcete nafukovací, nebo byste raději s pevnou konstrukcí? První zmíněná verze stačí po obvodu nafouknout a napustit vodou, kdežto ta druhá vyžaduje postavení a zpevnění.

Co by vám dále nemělo na zahradě chybět?

Zpříjemněte si léto na zahradě co nejvíce. Udělejte si zahradní párty, na které vám nesmí chybět zahradní grily. Jestliže chcete zachovat to pravé kouzlo grilování, tak určitě zvolte gril na dřevěné uhlí, jenž dodá pokrmům ojedinělé aroma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..