Online půjčky dnes frčí

Do platební neschopnosti se může dostat každý bez výjimky. Mnohdy i ne vlastním přičiněním. Jednou z možností, jak vytáhnout finanční trn z paty, je krátkodobá půjčka. Zajímá vás, zda jste pro tento produkt vhodným adeptem? Čtěte dál. 
Pojem krátkodobá půjčka ve své podstatě znamená, že na její splacení máte relativně krátkou dobu. Jste-li navíc prvožadatelem, a podaří-li se vám dluh dokonce umořit do třiceti dnů, nezaplatíte za ni ani korunu navíc. Jedná se tak o velmi silného konkurenta klasické kreditní karty.

Každý finanční produkt pečlivě zvažte

Ovšem pozor, stále se jedná o finanční produkt, který je na místě zvážit, byť se zde pohybujeme v relativně malých částkách. Konkrétní výše půjčky, na niž máte nárok, se navíc mění na základě vaší platební minulosti. Například společnost Creditstar, která je jedním z nejrenomovanějších poskytovatelů spotřebitelských úvěrů, prvožadatelům nepůjčí více než 7 000 korun. 

Zjišťování bonity na základě skutečné schopnosti splácet

Na částku vyšší budete mít nárok až po úspěšném splacení první půjčky. Tímto způsobem si společnost testuje bonitu svých klientů. Na základě reálných skutečností, ne ze zaměstnaneckých výplatních pásek či cifer figurujících v daňovém přiznání za uplynulý rok. 

Budete mít na splátky? Posouzení je na vás

Posouzení finančních rizik, která jsou spojena se všemi finančními produkty, je tak víceméně na každém žadateli. Vy sami kritickým okem zhodnoťte, zda vám půjčka pomůže či naopak přitíží. Buďme ale konkrétní. 

Čím delší doba splatnosti, tím vyšší úrok

Již jsme zmínili, že sedmitisícová půjčka s třicetidenní splatností vás napoprvé nebude nic stát. Společnosti vrátíte jen to, co jste si od ní půjčili. Pokud se tak skutečně stane, máte napodruhé nárok na půjčku do výše devatenácti tisíc. Ta už je úročená. Devatenáctitisícovou půjčku se splatností třicet dní přeplatíte o zhruba 5 tisíc korun. Splatnost půjčky si samozřejmě můžete protáhnout až na tři měsíce, jen počítejte s o něco vyššími úroky. 

Pečlivě zvažte svou platební schopnost

Z výše uvedeného jednoznačně vyplývá, že tento produkt je ideální pro případy, kdy se opozdí výplata či jiný tok peněz, a před vámi se objeví nečekaný výdaj. Na umořování předcházejících dluhů konkrténě tato půjčka moc vhodná není. Především z toho důvodu, že v případě překročení doby splatnosti úroky rychle narůstají. Pečlivě proto zvažte, jestli částku do daného termínu opravdu zvládnete splatit. 

Snadné a rychlé vyřízení

Pokud ano, zbytek je jednoduchý. Stejně jako samotné sjednání půjčky, o niž jednoduše zažádáte v pohodlí domova. Postačí vám k tomu mobilní telefon a připojení k internetu. I z toho důvodu půjčky online v současné době frčí. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..