4 tipy, jak vybrat správný jídelní stůl

V posledních několika letech se trendy ve světě bydlení výrazně změnily. Začaly se používat i jiné materiály než jen dřevo, stejně tak se inovovaly výrobní technologie. Co se týče kvality, ta závisí na tom, u jakého výrobce nábytek zakoupíte, protože se najdou obchodní řetězce, jimž na kvalitě až tak nezáleží, ale i poctiví řemeslníci, kteří vám vytvoří kousky, jež vás doslova přežijí. Jestliže jste se rozhodli zmodernizovat jídelnu, v následujících řádcích vám dáme hned několik tipů, jak si vybrat správný jídelní stůl.

Účel je alfa a omega

V malé garsonce si zřejmě samostatnou jídelnu nemůžete dovolit, a tak budete hledat spíše úspornější řešení. Zase naopak ve větším prostoru se více vyhrajete, neboť sáhnete po velkém jídelním stole, u něhož se sejdete v neděli se všemi členy domácnosti. V první řadě si tedy uvědomte, k jakému účelu by měl stůl posloužit. Podle toho vyberte velikost a tvar. Zpravidla se v českých domácnostech používají obdélníkové čtverce, nicméně do popředí se pomalu prodírají i čtverce, kruhy a ovály. Záleží na vašich představách. Pokud hledáte variantu, která by vám zaplnila místo v rohu, zřejmě nezvolíte kruhové provedení.

Jídelní stůl by měl ladit s dalším vybavením místnosti

Poohlédněte se, jaké vybavení máte v kuchyni či jídelně, a podle toho zvolte i jídelní stůl. Pokud preferujete nábytek z masivu, hledejte i jídelní stoly z masivu, aby korespondovaly svým designem s ostatními prvky v místnosti. Ideální je zvolit stejný druh dřeva, aby se vám odstíny vzájemně nebily.

I na materiálu záleží

Co člověk, to jiné představy a preference. Zatímco někomu vyhovuje skleněná alternativa, která dokonale zapadne do nadčasově řešeného prostoru, jiný má zase v hledáčku jídelní stůl masiv. Co se týče životnosti, všechno záleží na tom, jak kvalitně je práce odvedená. Špatně vyrobený jídelní stůl z masivu může vydržet mnohem méně než takové sklo.

Výrobce vybírejte pečlivě

Jakmile do vyhledávače zadáte frázi jako masivní jídelní stůl, nabídne se vám hned několik firem specializujících se na daný typ produktu. Vhodné je zeptat se známých, zda nemají s nějakou firmou dobré zkušenosti, případně si na internetu přečtěte recenze a diskuze, abyste nenaletěli nepoctivcům. Pokud bychom se bavili o masivu, nejedná se zrovna o nejlevnější materiál, tudíž takový jídelní stůl vyjde na několik tisíc korun, a přece jen je nechcete jen tak vyhodit z okna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..