Sám sobě bytovým architektem. Chcete vědět, jak na to?

Možná právě zařizujete svůj byt či dům. Možná uvažujete o zásadní rekonstrukci svého obydlí. Možná si to doma chcete jenom trochu vylepšit. Ve všech případech vám přijde vhod jedno zásadní pravidlo, pravidlo, které zajistí, že se doma budete cítit skutečně dobře. Jak zní? Řiďte se především svým vlastním vkusem, svými zvyklostmi a možnostmi.

Ložnice jako mají sousedi? Kdepak!

Jednou z největších chyb, kterých se dopouštíme při zařizování svého bydlení, je, že se necháváme příliš ovlivnit druhými. Jsme příliš nadšeni tím, co vidíme jinde. Nová obývací stěna nebo ložnice sousedů může být skvělou motivací k tomu, abychom něco dělali i s ložnicí vlastní. Jistě, inspirace se vždycky hodí, protože nám rozšiřuje obzory a dává představu o tom, co všechno je možné. Na druhé straně však platí, že každý jsme originál, každá rodina je originál, každý partnerský pár je originál. I v obývacím pokoji nebo ložnici máme každý své zvyklosti, a ty rozhodně nemusejí být stejné jako zvyklosti sousedů. Zatímco jednomu daná obývací stěna či ložnice vyhovuje, pro dalšího je ta stejná sestava zdrojem potíží.

Jak vybírat ložnici, obývací stěnu či dětský nábytek?

Při výběru vybavení svého bytu bychom měli brát v potaz především vlastní zvyklosti. Svůj domov bychom měli zařídit tak, abychom tam mohli dělat vše, na co jsme zvyklí, a dělat to s potěšením. Domov, zvláště ložnice, slouží především jako místo odpočinku. Sami sebe bychom se tedy měli ptát, jak běžně odpočíváme. Každý z nás má představu o odpočinku odlišnou, a právě ta by se měla odrážet i ve vybavení a nábytku domu. A nejde jenom o ložnici. Místem pro odpočinek je jistě i obývací pokoj, který by nebyl obývacím pokojem bez obývací stěny.

Naše pocity z daného místa ovlivňuje i nábytek, v případě obývacího pokoje zejména gauč nebo ona obývací stěna. Jaké pocity daná obývací stěna přináší? Jak na nás působí? Dělá radost, umožňuje relaxaci – anebo naopak působí rušivě? Už víte, jak vybírat? Experty na pocity jsou děti, klidně se jich zeptejte, zvláště tehdy, půjde-li o dětský nábytek. Jistě, dětský nábytek musí splňovat určité bezpečnostní parametry a standardy. Avšak stále platí, že žádný expert vám neporadí tak dobře jako vlastní intuice. To vy se každý den budete na svůj nábytek dívat, to pro vaše děti může být dětský nábytek oporou ve světě fantazie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..