Test zimních pneu: Na tyto 3 dezény se můžete spolehnout

Zima je v plném proudu a vy na svém autě máte jistě obuté zimní gumy. Možná jste už ale v průběhu jízdy zjistili, že to není úplně ono. Může se stát, nic nevydrží věčně. Pokud tomu tak je, zůstává jen na vašem zvážení, jestli koupit nové už nyní, nebo pro příští zimní sezonu. V každém případě se bez nich neobejdete. Vždyť od 1. listopadu vám při jejich neobutí na silnici pokryté souvislou vrstvou sněhu hrozí nejen vyšší riziko nehody, ale i tučná pokuta. Právě z těchto důvodů se nabízí celkem 3 dezény, které uspěly v testech na výbornou.

Speciální gumy pro jízdu na sněhu

Víte, že se v zimě často pohybujete ve vyšších polohách? Pak se vyplatí zvolit dezén, který je speciálně určen pro jízdu na sněhu. Výbornou volbou jsou pneumatiky Semperit Master-Grip 2. Vyznačují se především maximální hustotou jednotlivých lamel, což má za důsledek vysokou přilnavost k povrchu. Samozřejmostí jsou u těchto pneumatik také samočisticí vlastnosti. Sníh se z gumy dostane mnohem dříve a záběr je opět na skvělé úrovni. Obohacení o siliku má za následek perfektní brzdění na přimrzlém povrchu.

Sportovní jízda v zimě s Continental WinterContact™ TS 860 S

Patříte-li mezi řidiče vyznávající spíše sportovnější charakter jízdy, klidně vsaďte na dezén Continental WinterContact™ TS 860 S. Tyto pneumatiky jsou charakteristické hlavně maximálním brzdným výkonem. Žebrové bloky se umí proměnit v jedno jediné silnější žebro, které zapříčiní mnohem efektivnější brzdění. Valivý odpor je s těmito pneu také minimalizován, a tak spotřeba vozu nebude nijak drastická.

Deštivá zima s Uniroyal MS Plus 77

Pro majitele vozů jezdících především v níže položených oblastech jsou určeny pneu Uniroyal MS Plus 77. Vyznačují se totiž skvělým handlingem na mokrém povrchu. Výborná je u nich ale i trakce na zasněžené vozovce.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli ze zmiňovaných pneu, určitě neprohloupíte. Podívejte se na bestdrive.cz, kde je mají za výhodné ceny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..