Co dělat, než se pustíte do rekonstrukce

Pokud přišel čas na rekonstrukci vašeho bytu nebo alespoň jedné z místností, zachovejte chladnou hlavu a vše nejprve promyslete do posledního puntíku. Rekonstrukce je drahá záležitost, takže by se nic nemělo uspěchat. Na co si dát největší pozor, a jak postupovat než si objednáte řemeslníky, se dočtete v následujícím článku.

Vše pečlivě naplánujte

Než se pustíte do kompletní rekonstrukce bytu, měli byste pečlivě promyslet načasování. V ideálním případě si rekonstrukci naplánujte na období, kdy jsou vaše děti na prázdninách. Zednické práce a instalace nového vybavení trvají několik týdnů, takže do té doby nebudete mít k dispozici prostory, které běžně využíváte. Řemeslníci také ocení, když se okolo nich bude motat co nejméně lidí. Stejně jako je důležité načasování, je potřeba mít pod kontrolou svůj rozpočet. Často se stává, že má člověk přehnaná očekávání a nakonec zjistí, že nevychází s penězi. Proto se ceny za rekonstrukce bytu u specializovaných firem udávají orientační. Finální suma za práce a vybavení nakonec může být vyšší v závislosti na komplikacích, které během kompletní rekonstrukce mohou nastat. Lepší je tedy vždy počítat s tím, že cena stoupne, a mít připravenou finanční rezervu.

Poraďte se s odborníky

Domácí kutilové jsou schopni udělat si některé řemeslnické práce sami. Nainstalovat novou vanu a záchod, nalepit kachličky, položit lino. Pokud ale nemáte zkušenosti se zednickými pracemi, není doporučeno pouštět se do rekonstrukce bytového jádra na vlastní pěst. Vyměnit umakart za sádrokarton či jiný stavební materiál není úplně snadné. Myšlenka rekonstrukce koupelny či kuchyně svépomocí je sice lákavá, ale nakonec byste mohli hořce litovat. Místo toho uděláte lépe, když svou energii investujete do výběru vhodného vybavení. Výhodou specializovaných služeb navíc je, že jsou schopné poradit si i s asymetrickými místnostmi. Třeba výroba kuchyňských linek na míru je v dnešní době velmi využívanou službou. Kuchyně na míru a další řemeslné úpravy nabízí například společnost Mattes Plus.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..