Kde koupit ekologické nádobí z cukrové třtiny?

Ke spoustě plastových výrobků existuje ekologičtější alternativa. Pečivo vám v hromadě obchodů místo mikrotenového sáčku dají do papírového, namísto neustálého kupování PET lahví si lze koupit jednu a tu používat dlouhodobě, plastový kartáček na zuby lze nahradit dřevěným. Podobně i jednorázové plastové nádobí má svého ekologičtějšího nástupce.

Je jím nádobí z cukrové třtiny. Tento materiál je na první pohled možná trochu neobvyklý, nicméně velmi lehký a přesto pevný. Odolává vodě i tukům, je nepromastitelný. Dá se ohřívat v mikrovlnné troubě, i když maximálně pět minut.

Nádobí z odpadu

Jde nejen o ekologické nádobí – cukrová třtina se využívá na výrobu cukru, nicméně ne všechny části třtinových stébel jsou zpracovatelné. Vedlejšími produkty jsou melasa (odpadní sirup) a bagasa (zbytky stébel z vylisování). Zatímco melasa se používá na výrobu rumu, ginu, vodky či kvasnic, bagasa slouží právě k výrobě nádobí. Ze zbytků z jednoho stébla, které by se jinak vyhodilo, lze přitom vyrobit až 50 ks jednorázového nádobí.

Talířky, misky i krabičky

Z cukrové třtiny se vyrábí zejména talíře nejrůznějších tvarů, misky a pak i uzavíratelné krabičky. Sice je možné vytvořit třeba i nápojový kelímek, nicméně materiál vydrží teplotu cca do 100 °C, takže nalít si do kelímku z třtiny horký čaj je trochu riskantní. K těmto účelům poslouží papírové kelímky. A co se týče náhrady plastového příboru, tady poslouží zase dřevo.

Nakupte online

Nádobí z cukrové třtiny, ale i další obaly nejen z ekologických materiálů nakoupíte v e-shopu Jarico.cz. Na trhu se pohybuje od roku 1994, a jelikož má 99 % nabízeného sortimentu skladem, chlubí se velmi rychlým dodáním. Své nádobí z cukrové třtiny můžete mít doma do 48 hodin po celé ČR. Vzpomeňte si na to, až budete chystat letní grilování nebo párty pro přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..