Hledáte terasová prkna? Poradíme vám, jaký materiál vybrat

Pokud přemýšlíte, jak elegantně propojit interiér s přírodou, není nic jednoduššího než vytvořit terasu. Představte si, že přijdete po náročném pracovním dni, vezmete si do rukou knížku a usednete do ratanového křesla na terase, odkud se vám otevře výhled na malebné okolí. Jestliže však chcete vybudovat zahradu, nejspíše přemýšlíte, jaká terasová prkna zvolit, aby vás uspokojila po všech stránkách. V následujících řádcích vám představíme nejčastěji používané dřeviny na terasách.

Dřevo jako takové do zahrady přirozeně zapadne, a proto je nejčastější volbou. Pozor, ne všechny dřeviny jsou ideální jako terasová prkna.

Sibiřský modřín a jeho přednosti

Často používaný na terasách je sibiřský modřín, což je dřevo, které propůjčuje prostoru ojedinělou atmosféru. Sibiřský modřín se vyznačuje svou trvanlivostí a představuje nejcennější druh dřeva mezi jehličnany. Obsahuje pryskyřici, která odpuzuje vodu, a tím pádem nehrozí napadení houbami. Sibiřský modřín je vskutku tvrdý, a proto se používá nejen jako terasová prkna, ale nachází uplatnění také při výrobě oken či zahradního nábytku.

Teak je tropická dřevina

Z exotických dřevin se nejčastěji používá teak, jenž se pyšní vysokým obsahem olejnatých látek. Stejně tak se teak chlubí pevností a trvanlivostí. Poradí si i s poměrně proměnlivými atmosférickými podmínkami a nabízí perfektní design, jenž ozvláštní každý exteriér. Z daného materiálu se nevyrábí pouze terasová prkna, ale i nábytek, a tak můžete podlahu na terase sladit s nábytkem.

Jestliže hledáte odbornou firmu, jež se na dřevo jako takové orientuje, obraťte se na specialistu Au-Mex, v jehož nabídce najdete kromě jiného také saunové palubky, dřevěné fasády a další deskové materiály. Pokud si nevíte s výběrem rady, žádný strach, proškolený personál vám poradí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..