Chcete si koupit dodávku či jiný užitkový vůz? Poradíme vám, na koho se obrátit

V současné době spousta podnikatelů, ba dokonce i drobných živnostníků potřebuje dodávky či jiná užitková vozidla. Pokud přemýšlíte nad pořízením takového automobilu, zřejmě se sami sebe ptáte, zda se vám vyplatí investovat do zbrusu nového vozidla, nebo se raději porozhlédnout v nabídce autobazarů.

Jestliže sáhnete po úplně nové dodávce, pochvalovat si budete hned několik výhod, například pětiletou záruku a spolehlivost. Přece jen, úplně nový automobil nevyžaduje tak časté opravy jako ojetý. Výrobci dodávek navíc nabízí různé slevové akce, i přesto ne každý podnikatel je schopen uvolnit ze svého rozpočtu několik set tisíc korun.

Ojetý užitkový vůz z bazaru

Pokud se z finančních důvodů rozhodnete pro pořízení ojetého modelu, můžete se podívat nejen na inzerce od soukromníků, ale také do autobazaru, jenž se specializuje přímo na prodej užitkových vozů. Pozor, autobazar vyberte pečlivě, protože ne všechny jsou spolehlivé. Bohužel, některé stáčejí kilometry na tachometrech, aby zvýšily šanci, že dodávku prodají.

Jakmile si koupíte novou dodávku, ztratí na hodnotě v podstatě okamžitě, co podepíšete kupní smlouvu. Odborníci uvádí, že při prvním roku a prvních najetých kilometrech užitkový vůz ztrácí až 25 % své hodnoty. Spousta živnostníků si tuto skutečnost uvědomuje, a tak raději koupí ojetou dodávku, která má třeba tři roky. Takové vozidlo je stále v perfektní kondici, a přitom se dá zakoupit i o několik set tisíc korun levněji než zbrusu nové.

Kdo dodávky a užitkové vozy prodává?

Autobazarů na českém trhu je celá řada, ale jen málokterý se specializuje výhradně na dodávky a užitková vozidla. Jedním z nich je autobazar VANS CENTRE, v jehož nabídce najdete i velice žádané modely, jako je Iveco Daily.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..