Kam na lyže? Zvažte Slovinsko

Ještě nemáte naplánovanou zimní dovolenou? Tak si pospěšte, aby na vás ještě něco zbylo! Otevřenou náruč v pravém slova smyslu pro vás letos má Slovinsko. A toho by byla škoda nevyužít. 
V první řadě se tu domluvíte, tedy alespoň Slovincům porozumíte. Slovinština stejně jako čeština a slovenština je slovanským jazykem. A pak si tam samozřejmě dobře zalyžujete a neméně dobře najíte.

Lyžování ve Slovinsku? Dobrá volba

Proč za lyžováním vyrazit zrovna na Slovinsko? Hned z několika důvodů. V první řadě tam nebude hlava na hlavě jako v alpských střediscích a dobu, kterou byste v Rakousku, Itálii nebo Švýcarsku strávili čekáním na vleky, tady prolyžujete. Za minimum finančních prostředků nutno dodat. Slovinské ceny jsou přinejmenším srovnatelné s těmi našimi. A všechny děti mladší šesti let tu navíc lyžují zcela zdarma!

Lyžování s dlouhou tradicí

Lyžování ve Slovinsku má velmi dlouhou tradici. Vždyť první zmínka (z pera slavného historika Janeze Vajkarda Valvasora) o lyžování na náhorní plošině Bloke sahá až do sedmnáctého století. Ještě proslulejší se zimní sporty ve Slovinsku staly díky soutěží organizace FIS v Kranjske Goře, v pohoří Pohorje a v Rogle. Lyžovat zkrátka budete ve společnosti samých profesionálů. A tím je ve Slovinsku téměř každý. Lyžování tu je totiž doslova národním sportem.

Báječně se tu najíte

Aneb nejen lyžováním je člověk na zimní dovolené živ. Po dni stráveném na sjezdovkách se zřejmě budete chtít dobře najíst. Pojem dobře je přitom velmi mírný. Balkánské speciality z mletého masa, at již se jedná o typickou pleskavici nebo kofte, jsou přímo vynikající. Ochutnat byste však měli i další dobroty jako klobásky, jelítka a v neposlední řadě tamní štrúdl!

Kde se ubytovat?

Přímo na sjezdovce hned vedle promenády a zhruba 150 metrů od centra Krajnska hora se nachází rezort Ramada Kranjska hora (ve slovinštině Kranjska Gora hotel). Zde se o vás budou starat jako o vlastní. Své služby vám ovšem nabízí i řada další hotýlků. Většinu z nich najdete v nabídce cestovní kanceláře Gradtur. Stačí kliknout na odkaz lyžování ve Slovinsku, či Slovinsko 2019 lyžování a vybrat místo, jež vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..