Auto nechce nastartovat? Tyhle opravy zvládnete i doma

Máte problémy se startováním vozu a nevíte, co s tím? Příčin může být hned několik. V článku se zaměříme na tu nejsnáze opravitelnou, která se většinou vyskytuje nejčastěji.

Proč vozidlo nestartuje?

Než se pustíte do opravy, musíte zjistit, jaká je příčina problémů. Co se týká komplikovanějších závad, které sami zřejmě neodstraníte, může jít o poruchu alternátoru, špatné svíčky, přerušený kabel či poškozený startér. Častým scénářem je také stará a kapacitou již nedostačující baterie.

Jak odhalím, že je problém s autobaterií?

Pokud jde o problém s autobaterií, není to vůbec nic hrozného. Stává se to běžně, protože vlivem používání postupně dochází ke snižování maximální kapacity, až nakonec přestane stačit a vůz nenastartuje. Že se jedná o tento problém, zjistíte například s pomocí zkoušečky, která odhalí, kolik energie baterie ukrývá.

Když se pustíte do výměny, zkontrolujte také kontakty vedoucí proud od baterie. Mohou být totiž staré a netěsnící, čímž dochází ke zbytečným ztrátám energie. Většinou se tedy doporučuje vyměnit rovnou i svorky připojené k akumulátoru. Nejde o velkou investici a rozdíl může být značný. U většiny typů vozidel vám bude stačit k montáži několik klíčů o správných průměrech.

Objednání přes internet

Autobaterie podle typu auta seženete na specializovaném e-shopu, kde si zvolíte přesně to, co potřebujete. Odpovídající parametry najdete v příručce k vozidlu, případně je zjistíte s pomocí filtrování produktů vhodných rovnou pro váš typ vozidla.

Ti šikovnější si mohou objednat i speciální svařovací dráty a pustit se do složitější opravy. Musíte ale přesně vědět, kam svařovací drát patří a jak se postarat o jeho bezpečné spojení s dalšími částmi. Dobrou zprávou ale je, že všechny nezbytné pomůcky a potřeby klidně pořídíte na internetu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..