Zima je pro děti na silnicích ještě nebezpečnější než jiná roční doba

V zimních měsících číhá na naše děti v ulicích ještě větší nebezpečí. Ráno je vypravujeme do školky či školy ještě za tmy. Mnohdy cestu absolvují bez nás za snížené viditelnosti. Podobné je to odpoledne. Ze školní družiny a z kroužků se často vrací až za tmy. Z tohoto důvodu je důležité zvýšit maximálně jejich viditelnost. K tomu jsou ideální bezpečnostní vesty.

Dětská móda je dnes sice velice často opatřena různými bezpečnostními reflexními prvky, o to víc je nebezpečné, že tomu tak není u každého oblečení. Dítěti pak ráno narychlo oblečete čistou bundu a vůbec si neuvědomíte, že zrovna na ní jakýkoliv reflexní prvek schází. Dobré je proto si zvyknout používat dětskou bezpečnostní vestu nejen příležitostně, ale naopak vždy.

Ať jsou děti vidět!

Dětské reflexní vesty koupíte v e-shopu Altima na stránce https://www.altima.cz/5-detske-reflexni-vestyNajdete zde modely v různých velikostech – pro menší i větší děti. Nechybí ani více typů vest, aby je bylo možné snadno obléct na jakékoliv oblečení. Pro menší děti je lepší reflexní vesta, která se obléká přes hlavu. Je větší jistota, že si ji dítě po cestě nesundá.

Reflexní vesty pro nejmenší jsou navíc doplněné roztomilými obrázky zvířátek. Díky tomu si děti k vestě najdou ještě bližší vztah a samy vás upozorní na to, že jste na vestu při oblékání zapomněli. Protože bez oblíbeného králíčka nebo medvídka se ven přece nechodí.

Ani v automobilu by dětská reflexní vesta neměla chybět

Pro nás dospělé vozíme v autě bezpečnostní reflexní vestu. Kdo z nás ji ale vozí i pro své děti? Vždy by měla být ve správné velikosti. Nesmí být rovněž založena například v kufru automobilu. Optimální je, když je jak na dosah dítěti, tak rodičům. Například v zadní kapse předních sedadel.

Malá vesta – velký pomocník

Zajímavá reflexní vesta pro děti i dospělé je malá vesta ve tvaru V. Pořád si ještě užíváte svůj fashion outfit a přitom jej během vteřiny proměníte na bezpečný. V vesta se snadno obleče i vysvleče a nijak nepřekáží v činnostech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..