Myslivecké a lovecké potřeby

Když vám někdo řekne slovo myslivec, představíte si nejspíše takovou tu komickou postavičku, jaká byla ztvárněna ve filmu Slavnosti sněženek. Tedy spíše postaršího lehkomyslného jedince, který, jak nám nejčastěji černá kronika televizních zpráv prezentuje, je pravděpodobně pod vlivem alkoholu. No, možná nějací takoví myslivci jsou, ale budou to spíše odstrašující případy. Soudobí myslivci totiž nejsou žádní amatéři, hlupáci nebo alkoholici. Naopak. Moderní myslivost je o kultuře, vzdělání a ekologii.

Hi-tech lovecké potřeby

Ať se vám to líbí nebo ne, trh s loveckými potřebami se přehoupl do jednadvacátého století. Koneckonců, proč když rybáři používají pro hledání ryb supermoderní radarové detektory, inteligentní rybářské pruty aj. více či méně inteligentní nástroje, nemůžou myslivci či jiní lovci zvěře využívat trochu toho hi-tech vybavení?

Posed

Ilustrační foto: posed

Moderní lovecké oblečení

Moderní myslivecké oblečení se od jiných outdoorových oděvů zas tak moc neliší. Snad jen vzhledem, který se drží tradičního stylu oblékání myslivců, aby byli jednoduše rozeznatelní od “ne-myslivců”, to jest laické veřejnosti. Tudíž technologie, jako jsou Gore-tex, funkční prádlo, nanotechnologiemi upravené lovecké kalhoty a bundy, vodě-odolné myslivecké čepice aj., nejsou dnes již ničím výjimečným. Naopak, hi-tech lovecké oděvy se stává standardem.

Ani na lovecké zbraně a střelivo se nezapomnělo

Soudobé kulovnice a brokovnice a také ostatní zbraně a střelivo prošlo do značné míry modernizací. Tak například, pokud nemáte hluboko do kapsy, můžete si pořídit inteligentní puškohled Swarovski Optik dS 5-25×52 P L 4A-I, který z vás doslova udělá snipera, jelikož vám pomůže s přesnou střelbou na větší vzdálenost. S přídavným nočním viděním pak můžete lovit zvěř bez ohledu na denní dobu.

Tip: Přese všechnu hi-tech, klasické myslivecké klobouky dělají myslivce myslivcem. Máte už nějaký?

Kde se dají tyto myslivecké potřeby zakoupit?

Uvedené myslivecké oblečení a lovecké potřeby můžete zakoupit v e-shopu www.kostelecky.cz.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..