Nábytek na míru pro dětské a studentské pokoje a pro obýváky

Kladete na nábytek vyšší standardy, chcete se odlišit od ostatních, nebo jen potřebujete nábytek do atypických prostor? Pak jedinou možností jak uspokojit své požadavky, je nechat si nábytek vyrobit na míru přesně podle svých specifikací u některé ze specializovaných firem.

Nábytek na míru? To bude drahé, že?

Za vyšší kvalitu, nebo specifické požadavky si nějakou tu korunu budete muset připlatit. Nicméně nebojte, nebude to zas tak moc drahé. Nejlepší je nebát se, zadat poptávku a nechat si udělat cenovou kalkulaci a pak se rozhodnout.

Tip: Firma Nábytek MAX nabízí 3D návrh a cenovou kalkulaci zdarma.

Vybavujeme dětský pokoj

Možná se to na první pohled nezdá, ale vybavit dětský pokoj nábytkem je docela složité. Není to jen o tom vybavit pokojík “infantilně” vypadajícím nábytkem, ale je to také o tom, že nábytek musí být pro děti bezpečný. A to nejen tak, že nebude mít ostré hrany, nebo nebezpečné části, ale také bude zdravotně nezávadný. Děti jsou citlivější na prostředí, ve kterém vyrůstají, a my to musíme při vybavování jejich pokojíků brát v potaz. V neposlední řadě by nábytek měl být schopný alespoň částečně s dítětem růst.

Pozor: dětské pokoje budou vystaveny velkému zatížení, stran dětí. Jejich pohyby mohou být ještě nekoordinované, reakce více afektivní a kreativita neomezená. Nábytek tak bude vystaven zvýšené zátěži, na kterou je rozumné se připravit.

Nábytek pro studentský pokoj

Podobně jako u dětí jsou i na studentské pokoje kladeny vyšší nároky. Ne tolik na bezpečnost, ale spíše na praktičnost. Je potřeba si totiž uvědomit, že zatímco dospělí mají různé pokoje pro různé činnosti, tak student, měnící se v dospělého jedince, žije v jednom pokoji, který je pro něj jak studovnou, tak místností pro relaxaci a odpočinek. Při návrhu je tedy potřeba být praktičtější.

Rada: studentské pokoje sdílené s více sourozenci by měly respektovat jejich zvýšenou potřebu soukromí.

I obývací pokoj si zaslouží nábytek na míru

Obývací pokoje jsou místem, kde většina rodin tráví nejvíce společného času. Sice tuto roli v jistých případech přebírá kuchyně, avšak ani z daleka ne každý má pro tyto účely dostatečně prostornou kuchyni. A i tak, pokud máte v kuchyni dost prostoru, je škoda zapomínat na obývací pokoj. Jenže, chcete-li, aby se nábytek stal integrální součástí obýváku, to jest maximálně využíval jeho dispozice a zároveň byl praktický, kvalitně provedený a hlavně, aby vypadal tak, jak chcete, nezbude vám nic jiného, než si ho nechat vyrobit na zakázku.

Dobré vědět: obývací pokoje jsou vizitkou vašeho bytu. Chcete-li na návštěvu zapůsobit, bude to vyžadovat nekonvenční myšlení. Můžete si vyhrát se světly. LED technologii je možné plně integrovat do nábytku a vytvořit tak jedinečné a neotřelé formy osvětlení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..