Výroba medailí a pamětních mincí

Medaile a pamětní mince jsou něco, co nedostáváme nebo si pořizujeme každý den. Někdy je dostaneme za zásluhy, sportovní výkony nebo při nějakém výročí, kterého se zúčastníme. Zajímá vás, kde a kdo je vyrábí a jestli patří dobám dávno minulým? 

Medaile, odznaky, vyznamenání ani sportovní ceny minulosti nepatří

Medaile či pamětní mince nejsou ničím zapomenutým, něčím, co by patřilo minulosti. Naopak, v dnešní virtualizované době nabírají na významu, jelikož je to něco, co můžete uchopit, potěžkat nebo si třeba i očichat. Je to zkrátka něco uchopitelného a za určitých okolností i zpeněžitelného, jelikož se v jistých případech jedná o umělecké dílo, podobně jako v případě poštovních známek.

Kdo je vlastně vyrábí?

Často se s medailemi a pamětními mincemi můžeme setkat při sportovních utkáních, nebo předávání cen za zásluhy, jenže kdo je vlastně vyrábí? Kdo stojí v pozadí a o kom se moc nemluví?

Medaile a pamětní mince vyrábí jen malé množství firem. Mezi ně se řadí i holešovická firma Victoria AG Art s.r.o., jejíž produkty si můžete prohlédnout na webu www.razene-medaile.cz. Tato firma po 20 letech existence již patří mezi české stálice, které za dobu své existence vyráběli medaile a pamětní mince snad pro všechny významné firmy a státní instituce. Příkladem budiž zmíněni následující: Ministerstvo obrany ČR, Policie ČR, Senát parlamentu ČR, Úřad vlády, KFC, McDonald’s, Komerční banka a mnozí další.

Zakázková výroba a kusový prodej

Ve většině případů se medaile a mince vyrábí na zakázku, jelikož se zpravidla jedná o limitované edice vyrobené na přání zákazníka. To z nich mimochodem činí cenný artikl, o nějž se zajímají sběratelé. A nelze se jim divit. Často jsou vyrobené nebo pokovené cennými kovy (zlato, stříbro, případně bronz, mosaz či nikl), váže se k nim osobní příběh, a není to něco, co by v Asii chrlili po tisících kusech, naopak jedná se o ruční práci zlatých českých ručiček.

Na zakázku není problém vyrobit takřka cokoliv, třeba i patinu, stačí poptat poptávku a nechat si udělat grafický návrh. Pokud se vám bude líbit, půjde do výroby. Celý proces vzniku si můžete prohlédnout na webu www.razene-medaile.cz.

Část vyrobených produktů můžete zakoupit v e-shopu nabízející nejen prodej medailí, ale také pohárů, trofejí, jmenovek, přívěsků aj. Zde si také můžete doobjednat úpravu. Nejčastěji označení jménem události, osoby, firmy, roku apod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..