Dřevěná terasa

Výhody a nevýhody dřevěných teras

Dřevěné terasy jsou velmi příjemným doplňkem nejen každého domu, ale třeba i balkonu v panelovém domě, kde dokáží v neosobním betonovém prostoru vykouzlit příjemnou atmosféru, kterou vám bude každý závidět. Skvělé, řeknete si, ale ono to s tím dřevem není zas tak jednoduché. V následujícím textu si ukážeme výhody a nevýhody dřevěných teras a také jednu moderní alternativu.

Výhody, aneb proč si pořizovat dřevěnou terasu

Dřevo je přírodní materiál, který má na naši psychiku pozitivní vliv. Má hezkou texturu, je příjemné na dotek, protože není ani teplé ani studené, za jistých okolností může hezky vonět. Z mechanických vlastností pak na dřevu je pozitivní to, že je relativně lehké, snadno se opracovává a má dobré tepelně izolační vlastnosti. V neposlední řadě je také dřevo 100% ekologický materiál, který tady po vás nebude další desítky tisíc let strašit na skládce, jako je tomu třeba u polystyrenu, u které ho to dokonce vypadá tak, že se dost možná přirozenou cestou nikdy v přírodě nerozloží. Z hlediska požární bezpečnosti se není třeba bát. Protože dřevo použité pro dřevěné terasy je jednak impregnované a pak také nesnadno hořlavé.

Zajímají vás detailní informace o dřevu používaném pro terasy? Podívejte se na web http://www.realdeck.cz/

V jednoduchosti řečeno, dřevěné terasy jsou skvělým doplňkem, který vám bez ohledu na teplotu vzduchu zajistí tepelný komfort pro nohy, příjemnou náladu a také v případě domů se zahradou rozšíření obytného prostoru ven do zahrady.

Nevýhody, aneb s čím počítat, když si pořídíte dřevěnou terasu

Dřevo má sice spoustu pozitiv, ale také pár negativ. Asi největší negativum je fakt, že se o dřevo musíte pravidelně starat. Respektive nemusíte, ale pokud chcete, aby vám vydrželo pár desetiletí v použitelném stavu, pak se připravte na to, že o něj musíte v pravidelných intervalech pečovat. Naštěstí to není nikterak náročné. Stačí si sehnat v závislosti na druhu použitého dřeva vhodný olej, který bude chránit dřevo před UV paprsky, vodou a špínou, a tím pak natírat povrch terasy.

WPC terasy

Pokud patříte mezi lenochy, kteří se nechtějí o dřevo starat, ale chtějí si ho jen užívat, pak tu jsou pro vás tzv. dřevo-plastové desky, které si zachovávají podobné vlastnosti jako dřevěné. S tím rozdílem, že se o ně nemusíte starat. Stačí jen očišťovat vodou.

Vše, co k dřevěným terasám potřebujete, a ještě mnohem více najdete na webu www.au-mex.cz

Na závěr menší shrnutí. Přemýšlíte-li o dřevěných terasách, pak říkáme jasně ano, jděte do toho. Jen počítejte s tím, že se o terasová prkna, konec konců, stejně jako o ostatní materiály, musíte alespoň minimálně starat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..