Muž v bazénu

Plastové bazény jsou rozumným kompromisem v ceně a kvalitě

Muž v bazénu

Na českých zahradách přibývají bazény, a to nejen ty nafukovací, ale také zapuštěné. Prázdninové měsíce byly v posledních letech dost teplé a letos lze očekávat to samé. Na veřejné koupaliště se chce málokomu, navíc kdo si nechá bazén zastřešit, může jej využívat prakticky od dubna do září. A takové dlouhé vodní radovánky už se vyplatí, obzvlášť pokud máte děti.

Když se rozhodnete pro zapuštěný bazén, je potřeba rozmyslet si několik parametrů. Jak bude velký, jaký bude mít tvar a především z jakého bude materiálu. Mezi zákazníky jsou oblíbené zejména plastové bazény.

Plast se snadno tvaruje, rozměry jsou jen na vás

Plast v případě bazénů znamená zdravotně nezávadný polypropylen, který zachovává barvu a je vysoce odolný proti mechanickému poškození, bazénové chemii. Především je ale snadné jej tvarovat, proto si každý zákazník může vybrat opravdu jakýkoliv tvar a velikost.

Nejčastěji uvidíte plastové kruhové bazény, případně obdélníkové i oválné. Fantazii se ovšem meze nekladou a na zakázku lze vyrobit prakticky cokoliv. A není to ani drahé. Chcete-li se o přijatelné ceně sami přesvědčit, nechte si nacenit bazén od společnosti Izoplast, která na trhu působí již od roku 1994.

S nadzemním provedením ušetříte

Výrazně ušetřit vám pomohou nadzemní bazény vyráběné opět z polypropylenu. Komfort se sice sníží, nevypadají tak dobře, hůře se do nich leze a nemůžete si vyrobit umělou pláž, avšak cena tyto nevýhody vyvažuje. Navíc nevyžadují žádné stavební úpravy a jsou o něco rychlejší na realizaci.

Při plánování bazénu počítejte i s náklady na schůdky, obklady a další nezbytné doplňky. Právě ty pomohou vytvořit z bazénu krásné místo, které vám bude sloužit jako domácí oáza. Když vyberete spolehlivého dodavatele, který si potrpí na kvalitu, bazén vám vydrží dlouhá desetiletí. Na volném prostoru na zahradě nezáleží, protože je možné vytvořit řešení na míru, takže se už nemáte na co dál vymlouvat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..