Jak šel čas s kuchyňskými roboty KitchenAid

Roboty KitchenAid patří k tomu nejlepšímu, co si lze do kuchyně pořídit. Už téměř 80 let pomáhají hospodyňkám po celém světě, zbavují je fyzické práce a šetří jim čas. Dodnes si přitom zachovávají svou kvalitu a tradici poctivé firmy z menšího amerického městečka.

Pan Herbert Johnson kdysi sledoval pekaře ručně zpracovávající těsto na chléb, a napadlo ho, že určitě musí existovat způsob, jak si tuhle práci ulehčit. O pár let později představil automatický robot a po několika dalších letech vývoje a vylepšování se začaly první kuchyňské roboty KitchenAid prodávat koncovým zákazníkům. V Americe dodnes patří k nejoblíbenějším svatebním darům.

Jak přišly roboty KitchenAid ke svému názvu?

Nám v Česku možná název až tak zvláštní nepřijde, ovšem slovo Kitchen znamená „kuchyň“ a „Aid“ je „pomoc“. Manželka jednoho ze zaměstnanců firmy totiž kdysi dostala robota domů na vyzkoušení a řekla, ať si ho nazývají, jak chtějí, ale že se rozhodně jedná o nejlepšího kuchyňského pomocníka, jakého kdy měla. A tak se název ustálil.

Roboty jsou přizpůsobovány aktuálním trendům

Původní princip sice zůstává už od poloviny minulého století, nicméně jinak jsou kuchyňské roboty KitchenAid stále inovovány. Jedná se o velmi designově povedené výrobky, typicky je seženete v královsky červené, onyxově černé, perleťově metalické a dalších barvách. Každopádně je poznáte i podle originálního vzhledu drátěné šlehací metly.

Výroba zůstává v Americe

Zatímco se spousta firem stěhuje za levnou pracovní sílou do Asie, továrna KitchenAid, vlastněná společností Whirlpool, stále zůstává na předměstí Greenville. V současné době zaměstnávají asi 700 lidí, fungují na tři směny. Vyrábí nejen kuchyňské roboty, ale také stolní mixéry, v nejnáročnějších obdobích továrna vyprodukuje až 7 000 kusů robotů denně.

V Greenville se nachází rovněž muzeum se vzorky prvních typů. Jeden z nich patřil i známé kuchařce Julii Childové, jež propagovala francouzskou kuchyni. Kuchyňské roboty KitchenAid se totiž dají využít při přípravě různých pokrmů.

Zdroj informací: http://stories.maker.me/the-maker-story-of-kitchenaid/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..