nábytek

Útulný obývací pokoj se stane srdcem domova

nábytek

Mnoho lidí považuje za srdce domova kuchyň, avšak pravým domácím centrem je spíš obývací pokoj. Vždyť tady se večer společně díváte na televizi a sem si zvete návštěvy. Právě tato místnost by tedy měla vypadat reprezentativně a zároveň sloužit k pohodlnému odpočinku. Ale jde to vůbec zkombinovat?

Nejsou to úplně protikladné vlastnosti, takže jde. Stačí, abyste dodrželi dvě základní zásady.

Reprezentativní vzhled vykouzlete základními prvky

Základními prvky máme na mysli sedací soupravy, obývací stěny a další nábytek, jež se rozhodnete ve svém obýváku mít. Nutností je v dnešní době snad už jen sedací souprava. Obývací stěny už se nenosí tolik jako dřív, konferenční stolek je také pouze volitelnou výbavou.

Tyto prvky udávají místnosti styl. Snažte se volit nadčasové kousky, které vás budou bavit déle než dva roky, a raději si připlaťte za vyšší kvalitu a více funkcí. Funkcemi máme v tomto případě na mysli například úložný prostor pod sedačkou či rozkládací sedací soupravy.

Základní prvky se snažte sladit do jedné barvy, čím neutrálnější, tím lepší. Pokud je totiž letos v kurzu magenta a vy si kvůli tomu koupíte sytě růžovou obývací stěnu, je dost možné, že za tři roky toho budete litovat. Černá, bílá, hnědá, béžová, šedá a další odstíny nevyjdou z módy nikdy.

Útulnost zajistíte doplňky

Aby se vám v obývacím pokoji pěkně odpočívalo, je potřeba základní strohé kousky nábytku doplnit. Sedací souprava se určitě neobejde bez polštářků, přehozu či deky. Na poličky postavte květiny, svíčky či cokoliv jiného, co se vám líbí. Ale nepřehánějte to, pamatujte, že na tyhle věci rád usedá prach a vy jej budete muset utírat.

Právě těmito maličkostmi místnosti dodáte barevný nádech. Až se rozhodnete, že se vám začal líbit jiný odstín, vyhodíte doplňky a nakoupíte nové. Bude to mnohem nižší investice než měnit nábytek.

Inspiraci na nábytek do všech místností najdete v e-shopu Zlutahala.cz. Podívejte se nejen na vybavení obývacího pokoje, ale také na postele, kuchyňské linky a další vybavení domácnosti. Výše popsané postupy se koneckonců dají uplatnit i v jiných pokojích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..