barbecue

Dřevěné brikety jsou nejen praktické, ale také ekologické palivo

barbecue

Vlastníte rodinný domek, chatu či chalupu, kde se namísto ústředního topení můžete těšit z příjemně praskajícího ohně v kamnech? V tom případě vám mohou dřevěné brikety prokázat skvělou službu. Hodí se i do kotlů, krbů a všude tam, kde je třeba ekologické palivo s výbornými vlastnostmi.

Není dřevo jako dřevo

Kdo jednou cítil vůni dřeva a naslouchal jeho praskání, těžko si dovede představit jiný druh paliva. Polínka ovšem neznamenají jen večerní romantiku, ale především pořádnou námahu – štípání, nošení, rovnání. Navíc nemůžete jen tak pokácet strom v lese, většina lidí si tedy dřevo nechá navážet. Když objednávka dorazí, musíte ji uskladnit a celý rok sušit, jinak by dřevo špatně hořelo. Dřevěné brikety nic takového nevyžadují, snadno se skladují a jsou připraveny okamžitě k použití. Přitom výhody dřeva zůstanou zachovány. V briketách je obsažena tzv. dřevní hmota, tedy kvalitní suché piliny, které se drtí na jemno, poctivě suší a následně slisují pod vysokým tlakem, aniž by bylo přidáváno jakékoliv pojivo. Dostanou se vám do rukou v podobě úhledných dřevěných výlisků ve tvaru kvádru.

Ekologické i ekonomické řešení

Dřevěné brikety šetří přírodu i vaši kapsu – a to se rozhodně vyplatí. Protože se vyrábí z pilin, hoblin a kůry, tedy z odpadního dřeva, lesy tím nikterak neutrpí. Moderní technologie zaručují, že takové dřevo odpovídá veškerým aktuálním normám, a navíc se pyšní mnoha skvělými vlastnostmi, jimž dominuje vysoká výhřevnost při nízké spotřebě. Při spalování vzniká pouze minimální množství kouře bez jakýchkoli škodlivin, zůstane jen jemný popel, který můžete díky vysokému obsahu draslíku dále zužitkovat jako hnojivo. Ve srovnání s jinými druhy paliva jsou také brikety jednoznačně nejlevnější. Tento obnovitelný zdroj tepla si proto získává stále více na popularitě.

TIP: Dřevěné brikety v akci nakoupíte u společnosti OPTIMTOP s.r.o., a to s dopravou zdarma po celé ČR již od 1 objednané palety. Protože jsou dřevěné brikety nenáročné na skladování i manipulaci, můžete si je objednat do zásoby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..