Matrace 90×200 je tím nejlepším základem pro kvalitní spánek

nohy-v-posteli

Nic naplat, zdravý spánek je jednoduše nezbytností, chcete-li mít úspěšný a příjemný den. Není lepší pocit, než když člověk vstává skvěle odpočatý a plný energie. Aby se postel stala tím kýženým útočištěm, je zapotřebí ji především vybavit kvalitní matrací, která je důležitější než samotná postel. Proto byste na ní rozhodně neměli šetřit. Pokud se vám totiž podaří vybrat si tu správnou verzi, pak se můžete těšit na příjemný a osvěžující spánek. Na následujících řádcích vám ukážeme nejmodernější dvě verze, o kterých byste měli vědět.

Je libo sendvič, nebo snad taštičky?

Mezi nejzajímavější možnosti na současném trhu patří tzv. sendvičové a taštičkové matrace. Jak už jméno napovídá, sendvičové jsou tvořeny několika vrstvami různých typů pěn s rozdílnou tvrdostí. Tím se sníží riziko, že nedopatřením sáhnete po variantě, která je pro vás příliš tvrdá nebo příliš měkká. Jejich jádrem bývá převážně pojený polyuretan, tzv. PUR, který matraci skvěle vyztuží. Tento typ provedení se skvěle hodí pro alergiky a astmatiky. Toužíte po dalším vylepšováku? Moderní sendvičové úprava zahrnuje profilovaný povrch, který bude během spánku masírovat vaši pokožku a podporovat její správné prokrvení.

Taštičkové provedení patří mezi nástupce známých pružinových matrací, na nepohodlí rozvrzaných pružin z vašeho dětství ale můžete rovnou zapomenout. Tyto moderní varianty jsou tvořeny jádrem nikoliv z jedné, ale mnoha malých ocelových pružin zabalených do textilních taštiček. Může jich být až 1000 v jedné matraci! Zaručují pohodlný spánek i pro osoby, které mívají potíže s páteří, protože výborně podpírají ty části těla, které to nejvíce potřebují. Nadto jsou velmi hygienické, vzdušné a zachovávají si nesmrtelnost pružinových verzí.

Zdravotní matrace 90×200 jsou sázkou na jistotu

Vrcholem pohodlí jsou samozřejmě zdravotní matrace s výbornými ortopedickými vlastnostmi. Aby mohly být označeny za zdravotní, musí projít klinickými testy, jejichž výsledkem je certifikát. Až budete takový produkt kupovat, ověřte si proto, zda se jím může prokázat. Mimořádně širokou a kvalitní nabídku seženete na stránkách společnosti Matrace Webstr. Matrace 90×200 cm patří k těm nejprodávanějším v nabídce, její šířka je totiž pro kvalitní spánek naprosto optimální. Lze je zakoupit v nejrůznějších provedeních, od PUR a HR studené pěny přes paměťovou pěnu a taštičky až po latex. Ekology a alergiky potěší BIO antialergické varianty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..