Sady esenciálních olejů – koncentrované zdraví a pohoda

essential-oil-1731518_640

Již starověké národy znaly bohatství, které nám nabízí květy, plody, listy, kořeny i kůra nejrůznějších rostlin. V nynější uspěchané době mnozí z nás touží po návratu k přírodním medikamentům a vůním, po relaxaci a celkové obnově organismu. Esenciální oleje představují koncentrovanou životní sílu rostlin. Víte-li, jak s nimi zacházet, nebudete na blahodárné účinky jak na zdraví, tak na psychiku muset dlouho čekat.

Starodávné metody neztrácejí na účinnosti

Naši dávní předkové kdysi objevili příznivé účinky všemožných složek bylin i stromů a intuitivně vynalezli postupy přípravy esenciálních olejů, které se dnes pokoušíme oživit. Některé z nich mají povzbudivý účinek, jiné naopak dokážou navodit spánek, další působí na potenci, zahání depresi, mírní stres, bojují proti nachlazení, napravují kožní potíže, zvyšují imunitu či přináší únavu od bolesti. Mnohé z nich vydrží dlouhá léta, aniž by ztratily svou účinnost. Můžeme je sehnat jako jednosložkové, tedy koncentrované účinné látky z vybrané rostliny, nebo v podobě směsí, jejichž složky navzájem podporují svůj účinek.

Aromaterapie uvolňuje i léčí

Jistě vás napadlo, že tyto vonné oleje hrají důležitou roli v aromaterapii, která patří k oblíbeným relaxačním procedurám a ozdravným praktikám alternativní medicíny. Ať už na jejich účinek věříte či nikoliv, příjemné pocity z nádherně voňavé masáže nejde popřít. Chcete-li ji vyzkoušet i vy, nezapomeňte, že pro přímou aplikaci na kůži jsou esenciální oleje samy o sobě příliš intenzivní, proto se rozpouštějí v mandlovém, avokádovém, slunečnicovém, lískovém, meruňkovém, olivovém či sezamovém oleji, a to v poměru pouhých pár kapek na jednu masáž.

Když masáž nestačí

Čisté esenciální oleje lze používat i mnoha dalšími způsoby, jsou však vysoce koncentrované, jak už jsme zmínili. Je tedy nutné držet se vždy doporučených postupů. V současnosti stoupá popularita aromalamp, které vnesou do vaší domácnosti atmosféru orientu, lesa nebo Vánoc, dle vašeho přání. I zde platí, že méně je více – pro středně velkou místnost postačí deset kapek. Pokud budete esenciální oleje rozpouštět ve vodě ke kloktání či inhalaci, jsou to již pouhé tři kapky. Ozdravné možnosti dále nabízí obklady nebo difuzér, který zvlhčuje vzduch v místnosti. Vonné oleje se mohou stát také příjemnou složkou horké koupele a často se používají při přípravě domácích parfémů a krémů.

Sady esenciálních olejů pro každou příležitost

Myslíte-li to s esenciálními oleji vážně a chcete dosáhnout co nejlepších účinků, pořiďte si u specializovaného prodejce celou sadu. Budete tak moci vyzkoušet hned několik směsí, které jsou pečlivě vybrány tak, aby se skvěle doplňovaly. Například sada esenciálních olejů EVERY DAY je určena pro všechny situace, které vás v běžném životě mohou potkat. Pomůže vám snížit stres, dodá fyzickou i psychickou sílu, ochrání vás před virózou, pročistí tělo, odbourá svalovou únavu a zlepší náladu. Sada SLIM BODY je více specializovaná a pomáhá těm, kteří se snaží ubrat na váze nebo si udržet kondici. Protože se blíží Vánoce, zvažte, jestli se někdo z vašich blízkých nepotřebuje trochu uvolnit – sada aromatických olejů se může stát krásným dárkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..