Cartridge

Levné cartridge a tonery do tiskáren

Cartridge

Na českém trhu je k dostání široký sortiment originálních, renovovaných a alternativních tonerů, inkoustů a pásek do tiskáren za velmi příznivé ceny. Cenové nabídky se mezi nimi mohou výrazně lišit, a pokud půjdete jen po ceně na úkor kvality, můžete se lehce spálit. Podezřele levné tonery mohou být dokonce zdravotně závadné! Nechte si poradit, jak správně nakoupit kvalitní náplň to tiskárny, která dlouho vydrží a bude opravdu kvalitní. Vybírat lze z několika typů tonerů, originální, kompatibilní či renovované. Pojďme se podívat na rozdíly mezi nimi.

Typy tonerů pro vaši tiskárnu

Nakupujete-li pravidelně originální tonery a cartridge, které vyrábí přímo výrobce tiskárny, budete mít vždy jistotu, že jste nakoupili správně a že do vaší tiskárny bude náplň pasovat. Pro samotné výrobce je prodej jejich vlastních značek nejvýhodnější, jelikož jim z nich plynou největší příjmy ( na samotných tiskárnách se totiž moc vydělávat nedá). Není se tak čemu divit, že používání neoriginálních tonerů a inkoustových náplní nedoporučují. Některé firmy dokonce opatřují své tonery RFID čipem, který brání jejich opakovanému použití. Kromě používání originálních náplní, které jsou drahé, můžete ve svých tiskárnách používat také tzv. kompatibilní tonery, které jsou kompletně vyráběny jiným výrobcem, než je značka tiskárny, ale můžete je použít i do svého zařízení. Vlastně se jedná o dobře provedené napodobeniny.

Renovované tonery a cartridge a jejich případná rizika

Za nejmíň peněz koupíte renovované tonery, u kterých by správně měl zůstat původní pouze obal náplně, který se renovuje k dalšímu použití. Renovace spočívá ve výměně jistých částí náplně (u tonerů často obrazový válec apod.) a doplnění jejich obsahu. Nové-repasované cartridge či jejich náplně se často vyrábí v Číně a východoasijských zemích, kde nedbají na patentovou ochranu a bohužel ani na ochranu zdraví při jejich užití. Rozhodně nedoporučujeme tyto náplně od neznámých firem kupovat, protože vám často vůbec nebudou fungovat a hrozí s nimi poškození vaší tiskárny. Nicméně to neznamená, že repasované náplně nemáte vůbec kupovat. Pokud je budete kupovat od známých českých prověřených firem, jako je třeba firma TONERA spol. s r.o., není se čeho obávat. TONERA se totiž specializuje na prodej a renovaci tonerů už více než 20 let a má tak s renovací velké zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..