kočka

Praktická škrabadla pro domácí kočky

kočka

Kočky, které žijí v bytech nebo rodinných domech a nemají možnost si brousit drápky o stromy, potřebují k nahrazení přírody praktická a funkční škrabadla. V první řadě vyžadují své drápky naostřit a shodit tak starý drápek, když jim roste nový, a rovněž potřebují cítit kus přírody. Kočka je přirozeně divoký tvor, ráda šplhá a protahuje se, a když nemá své vlastní škrabadlo, tak si vybírá za náhradu sedačku a nábytek, které pak ničí. Kvůli pocitu bezpečí spí kočky rády na vyvýšených místech.

Jaké škrabadlo vybrat pro vaši kočku?

Škrabadlo nemusí být pouze pomůckou pro domácího mazlíčka, ale také módním doplňkem ve vašem interiéru. Novinkou jsou škrabadla z kusu stromu, které jsou čistě přírodní nebo škrabadla pro kočky v široké škále různého provedení, typů a barev. Podle materiálu může být celosisalové či v kombinaci sisalu a plyše. Pořádné kočičí škrabadlo nesmí postrádat tunely, odpočívadla, stupínky a hračky pro zábavu i odpočinek. Vyberte si z nabídky škrabadel na internetu, kde jsou v prodeji za příznivé ceny.

Správné zastřižení kočičích drápků

I když bude mít kočka vše, co má mít pro svůj zdravý vývoj, sledujte pravidelně její drápky a v případě potřeby je čas od času zastřihněte. V opačném případě mohou kočce zarůstající drápky způsobit bolest, která se neobejde bez návštěvy veterináře. Správně zbroušené drápky by v klidu neměly přečnívat přes bříška prstů. Zastřihování se nemusíte bát, v každém zverimexu můžete zakoupit speciální kleštičky, které vám práci usnadní.

Široký sortiment nejen pro kočky

Máte-li kromě kočky také pejska, pořiďte mu tunel pro psa na agility, který lze použít pro výcvik a závod agility nebo jen tak pro zábavu. Je vhodný pro budování důvěry a disciplíny psa. Můžete ho využít k různým účelům, jelikož součástí balení je rovněž praktická přenosná taška. Tunel zakoupíte v různých barvách a velikostech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..