Palivové dřevo

Palivové dřevo pro Prahu a okolí

Palivové dřevo

Jak to tak vypadá, teplé dny už nás navždy opustily, a tak je nejvyšší čas přemýšlet, zda se budeme mít celou zimu čím ohřívat. Topná sezóna právě začíná a poslední opozdilci shání zásoby paliva. Kde se dá rychle koupit dřevo?

Dřevo si stále drží své místo mezi oblíbenými palivy a je to jen dobře. Je totiž ekologické a šetří životní prostředí. Elektřina a plyn se neustále zdražují, a tak lidé volí palivové dřevo často i z finančních důvodů. Obvykle se prodává už naštípané, takže víkend u špalku nestrávíte. Jeho jedinou velkou nevýhodou je nutnost dlouhodobého uskladnění.

Mělo by být vyschlé

Polínka byste si měli nechat dovézt s dostatečným předstihem, vyrovnat je někam pod střechu, kde na ně nebude pršet, a nechat je dlouhodobě vyschnout. Nejlepší výhřevnost má dřevo staré dva až tři roky, které obsahuje méně než 20 % vlhkosti. Ne každý má však kapacitu na takové skladování a občas přijdou chvíle, kdy to neodhadnete a musíte před zimou nakoupit novou zásobu.

Mnoho firem prodává již vysušené dřevo, avšak i kdyby tomu tak nebylo, nemusíte si dělat starosti. Topení vlhčím dřevem samozřejmě rovněž bude fungovat, jen s nižší účinností. Hrozí i zanesení komína dehtovými usazeninami. Za chyby se prostě platí, správně byste nyní měli doplňovat palivové dřevo na přespříští zimu.

Kde v okolí Prahy sehnat prodejnu palivového dřeva?

Obyvatelé Prahy a okolí mají možnost urychleně doplnit zásoby dřeva s pomocí firmy sídlící ve Velké Dobré u Prahy. Firma se specializuje na práce v lese a výrobu dříví, na trhu působí od roku 2011. Díky tomu, že se pohybuje v této oblasti, ví, na jakých částkách se drží ceny dřeva, a poskytuje nejvýhodnější nabídku ve srovnání s konkurencí. Firma prodává sypané či rovnané palivové dřevo Praha, dováží ho volně, v tzv. PackFixu, vozíku či na paletě. V sortimentu má jaké tvrdé, tak měkké dříví. Délku polen si volíte při objednávce.

A jak to máte vy? Budete mít letos v zimě teplo?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..