karnevalová maska

Karnevalové kostýmy a masky pro letošní sezónu

karnevalová maska

Zima je obdobím, které přeje společenským akcím konaným uvnitř. Mezi ty nejoblíbenější mezi všemi věkovými kategoriemi bezpochyby patří karnevaly. Děti se s radostí převléknou za oblíbenou pohádkovou postavičku a pro dospělé je to kolikrát ještě větší legrace.

Pod pojmem karneval si každý představí něco jiného. Někdo si vzpomene na polonahé tanečnice v Riu, jiný si vybaví princezny, čarodějnice a piráty. My se spolu podíváme na ten druhý případ.

Dopřejte dětem den v jiném těle

Děti převlékání za víly, princezny, prince, piráty a jiné postavy z pohádek a filmů naprosto zbožňují. Do jejich karnevalového kostýmu byste tedy měli investovat maximum. Nechte dítě, ať si samo vymyslí, za co chce na karneval jít, a pomozte mu doladit všechny detaily. Třeba pak vyhraje cenu za nejkrásnější masku.

V závislosti na tom, za co chce dítě jít, možná vymyslíte kostým i doma. Například zmiňovaná princezna je docela jednoduchá – seženete pěkné šaty a vyrobíte korunku. Půjde to, ale doma nikdy nevytvoříte tak překrásný kostým, jaký byste sehnali ve specializované půjčovně či prodejně. Zajděte se podívat třeba na karnevalové kostýmy Praha přímo na Václavském náměstí a uvidíte, co máme na mysli.

I dospělí si mohou užít masky

Nenechte se zmást, v půjčovnách a prodejnách je také široký výběr kostýmů pro dospělé. I o ty je totiž zájem. Na vesnicích se každoročně pořádá masopust, někde se konají také tradiční bály pro dospělé v maskách. Na parketě se prohání pirátky, doktoři se sestřičkami, policisté, mimozemšťani, kosmonauti, králíčci a spousta dalších kreatur.

Trochu důstojnější, ale méně legrační, je pak ples v pohádkovém pojetí, kdy si účastníci drží před obličejem škrabošku. Karneval masky přes obličej jsou záležitostí pár stovek korun, ale umí plesu dodat šťávu. Některé se hodí na strašidelnou halloweenskou party, jiné užijete ke kostýmu zvířátek. Poohlédněte se v nabídce e-shopu Ptakoviny.com a vybavte na letošní sezonu sebe i své děti!

V tomto roce zajisté můžete zabodovat maskou v poslední době nepopulárního Donalda Trumpa, v které vám může projít i nějaká ta urážka ostatních. Samozřejmě, za předpokladu, že to myslíte z legrace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..