Bábovička na písku

Moderní pískoviště pro děti již dávno není hranaté

Bábovička na písku

Děti mají rády pískoviště. O tom žádná. Proč tomu tak je, se přou evoluční psychologové již delší dobu. Každopádně ať je důvod jakýkoliv, nic to nemění na faktu, že děti a pískoviště, to je jako pes a bouda, prostě patří k sobě. Proto je dobré děti nechat si hrát na písku. Jenže, kde najít pískoviště, na které se nevyvenčil pes či kočka, nebo ho nenavštívil nějaký feťák se svými pichlavými nástroji? Odpověď je snadná, na pískovištích u vás na zahradě, která můžete mít plně pod svou kontrolou.

Vlastnosti moderních zahradních pískovišť

Vyrobené z plastu

Moderní pískoviště se z hygienických důvodů vyrábí z odolných plastů, které vydrží jak mechanické namáhání, tak i sluneční UV záření, které spolehlivě likviduje plasty. Mimoto jedině s pomocí plastů se dá zajistit snadná údržba pískoviště. Dřevo do sebe může natáhnout vlhkost, zvířecí moč, sloužit jako podloubí pro plísně apod.

S uzavřeným dnem

Plastové pískoviště se vyrábí s uzavřeným dnem. To umožňuje hned čtyři věci. Zaprvé, pískovišti zajišťuje mobilitu. Zadruhé, písek je oddělen od země, takže nedochází k jeho kontaminaci. Zatřetí, to výrazně usnadňuje jeho údržbu a konečně za čtvrté, písek můžete nahradit vodou a z pískoviště udělat v parných dnech brouzdaliště pro děti.

Tvarově zajímavější

Plast se při výrobě snadno tvaruje, takže není problém vyrobit všelijaké tvary. Proto se vyrábí plastová pískoviště v nejrůznějších variacích. Ty často obsahují i nožičky, takže se rázem z pozemního pískoviště stane hrací stolek s pískem. Děti tak mají možnost pracovat s pískem ve stoje, což je přeci jen pohodlnější než vkleče. Každopádně záleží jen na vás, jakou verzi pískoviště si vyberete. Firma StepTwo, která patří mezi přední české prodejce hraček, nabízí různých verzí docela dost.

Příznivá cena

Plast je levnější než dřevo. O tom snad netřeba se dlouze rozepisovat. Díky nízké ceně není problém pořídit pískoviště dětem domů.

Uzavíratelná

V neposlední řadě je nutné také uvést, že pískoviště se dají zakrýt. Díky tomu je písek chráněn před nepříznivými vlivy okolí. Pískoviště s krytem je tak pro děti mnohem bezpečnější.

Kde je koupit?

V ČR lze koupit parádní pískoviště u firmy StepTwo, prodávající, rodiči oblíbené, výrobky značky Step2, která je známá především v Americe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..