dokonalý trávník

Dokonale posečená tráva sekačkou Honda naštve každého souseda

dokonalý trávník

Sečení trávy je tak trochu zvláštní činností. Jednak je pro mnohé lidi sečení příležitost vyčistit si hlavu a trochu zrelaxovat. Dále pak také možnost vidět za sebou skutečně odvedenou práci, což v dnešním virtuálním světě je pro mnohé kancelářské pracovníky příjemný bonus. No a v neposlední řadě je perfektně posekaný trávník skvělý způsob, jak naštvat souseda. Mimo to, parádní trávník opravdu dokáže potěšit. Jenže mít dokonale posečený trávník není zas tak úplně triviální záležitostí. Proto vám ukážeme dvě řady travních sekaček Honda. První, levnější, HRG – IZY pro kutily a pak dražší řadu HRX pro profesionály.

Tišší sekačky díky čtyřdobému motoru

Všechny motory Honda používají čtyřdobé motory, které jsou tišší než dvoudobé motory, dále jsou pak ekonomičtější na provoz, lépe spalují benzín, tolik se nechvějí, dají se provozovat v neomezených polohách a mají vyšší výkon.

Jako jediné posbírají i mokrou trávu

Honda jako jediný výrobce do svých sekaček dává speciálně tvarované nože, které vám umožní sekat přerostlou trávu a dokonce posbírat i mokrou trávu. Nemusíte tak muset čekat na vyschnutí trávy, nebo lepší počasí. Jakmile nebude pršet, můžete se směle vrhnout na sečení.

ROTOSTOP a SMARTDRIVE

Některé sekačky jsou vybaveny systémy ROTOSTOP a SMARTDRIVE. Systém ROTOSTOP se postará o zastavení nožů bez nutnosti vypínat motor, což oceníte zejména při pojezdech mimo trávník. Systém SMARTDRIVE pak umožňuje plynulý pojezd sekačky, který regulujete buď prsty nebo dlaní na rukojeti.

Je libo mulčování?

Vybrané druhy zahradních sekaček Honda zvládnou i mulčování posečené trávy. To se může hodit v případě, že se potřebujete elegantně zbavit odpadu po pokosu, který sekačka rozdrtí na jemno a zapracuje do hlíny. Odpad se tak stává hnojivem, který bude vaší trávu udržovat zdravou a svěží. Sekačky s mulčovací funkcí mohou mít zapnutý i režim částečného sběru, při kterém je do země zapracována jen část posečené trávy. To oceníte zejména na podzim, kdy sesbíranou část můžete zpracovat v kompostéru.

Základní řada HRG – IZY

Ne každý požaduje extra sekačku, proto Honda pro tyto případy připravila řadu základních motorových sekaček, které jsou za rozumné ceny a zajišťující vysoce přesné zastřižení trávy. Mezi základní vlastnosti této řady patří jednoduchost, ocelové tělo, nastavení výšky sekání, optimalizace toku vzduchu pro lepší sběr trávy, speciálně tvarovaný nůž, velkoobjemový sběrný koš, úsporný motor a u vybraných sekaček možnost mulčování a pojezdu.

Luxusní řada HRX

Rozdíly oproti základní řadě jsou následující. Tělo sekačky je ze speciálního elastického a přitom vysoce odolného plastu Polystrong® / Xenoy®. Dále pak v této řadě najdete elektrický startér, pojezd ovládaný hydrostatickým tempomatem, motory optimalizovány na maximální kroutící moment, dva žací nože pro mnohonásobně drobnější rozsekání travních stébel. V neposlední řadě je řada HRX také extrémně tichá.

Na závěr je potřeba uvést, že všechny travní sekačky Honda mají prodlouženou záruku na 5 let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..