zahrada

Čtyřtaktní křovinořezy a vyžínače Honda, kvalita bez kompromisů

zahrada

Přestože sekání trávy může být docela příjemnou činností, tak v momentě, kdy potřebujete posekat přerostlou trávu, odolný plevel nebo nálet stromků, přichází na řadu křovinořezy s odolnými strunami a trojzubci, které vám zas na nějakou dobu pomohou zkrotit vaší zahradu. Jenže není křovinořez jako křovinořez a tak, chcete-li pracovat rychle, efektivně a nezhuntovat si u toho tělo, pak musíte sáhnout po kvalitních zahradních pomocnících, jako jsou křovinořezy a vyžínače Honda.

Čtyřtaktní technologie v každém motoru

Honda do všech svých motorů dává zásadně čtyřdobý zážehový motor s rozvodem OHC. Ten má oproti dvoudobému motoru několik zásadních výhod. Palivo (Natural 95) čtyřdobého motoru nemusíte obohacovat o olej. Můžete ho používat v libovolné pracovní pozici, takže se na zahradě můžete plně zabrat do práce a nemusíte se na nic ohlížet. Motor při je při práci ve srovnání s dvoutaktovou verzí mnohem tišší, velmi snadno se startuje, má menší spotřebu paliva, vyšší výkon a v neposlední řadě se tolik nechvěje. Práce s takovým motorem je mnohem příjemnější, rychlejší a tolik nevysiluje. Na tomto místě si dovolíme upozornění. Startování těchto motorů je velmi snadné a zvládne ho doslova i dítě. Z toho důvodu nenechávejte tyto stroje v dosahu dětí bez dozoru.

Ergonomické řešení pro pohodlnou práci

Všechny křovinořezy a vyžínače Honda jsou navrženy tak, aby se s nimi pohodlně pracovalo. To znamená, že jsou rukojeti speciálně vytvarované a měkčené. Dále jsou pak přístroje uchyceny do širokých popruhů, které umožní efektivní využité svého těla k nesení křovinořezu. Zde bychom vás rádi upozornili na jednu zvláštnost u modelu Honda UMR 435 L. Tento model má motor oddělený a nosí se na zádech obsluhy. To umožňuje snadnější práci v komplikovaném terénu při prořezávání větví, nebo třeba úpravě živých plotů.

Žací strunová hlava Tap & Go

Při opotřebení struny již dávno není potřeba vypínat přístroj, rozebírat hlavu, nastavovat strunu a přístroj znovu zapínat. Moderní řešení Tap & Go vám umožňuje posunout žací strunu pouhým “ťuknutím” hlavy o zem, čímž dojde k vysunutí struny.

Ocelový trojzubec

Součástí balení křovinořezu je také silný ocelový trojzubec určený k úpravě ploch s mladými dřevinami. Výrobce udává, že můžete trojzubcem zvládnout zaříznout stromek s průměrem kmenu až 10 cm, nicméně z bezpečnostních důvodů si na toto vezměte raději pilu.

Honda Versatool

Honda Versatool je zařízení určené pro profesionály vyžadující maximální rozšiřitelnost přístroje o různé nástavce. Toho je dosaženo dělenou hřídelí. Na tu lze rychle a bezpečně nacvaknout další pracovní nástavce jako foukač, zařezávač trávníku, plotostřih, nástavec na sekání trávy apod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..