obývací pokoj

Jak vybrat a kde koupit nábytek do obývacího pokoje

obývací pokoj

Chcete-li nadčasový obývací pokoj, který bude vypadat elegantně i za deset let, nejlepší bude sáhnout po tradičním nábytku. Jednoduché barvy, trvanlivé materiály a pohodlné čalounění – to jsou jen základní požadavky, které by měl nábytek splňovat.

Pro dokonalý obývací pokoj prý stačí sedací souprava, konferenční stolek, dvě čalouněné židle, dvě pohodlná křesla, která lze přemisťovat, dva stolky a dvě skříňky. Co vy na to? Něco na tom asi bude, protože krása se skrývá v minimalismu. Méně je někdy více, a čím méně nábytku v místnosti je, tím vypadá větší.

Tip pro velké místnosti: Vytvořte dvě samostatná posezení. Na jedné straně to může být třeba sedačka, na druhé pohodlná křesla nebo moderní sedací vak. Obě posezení pak spojte nízkým taburetem.

Tip pro malé místnosti: Použijte zrcadla. Umístěte velké zrcadlo přímo proti oknu, aby se od něj odráželo světlo. Vytvoříte tím navíc dojem druhého okna.

Pozor na výšku nábytku

Máte-li z obývacího pokoje pěkný výhled, dejte pozor na výšku nábytku. Byla by škoda zablokovat výhled z okna. Vynikající jsou v tomto případě nízké gauče, případně taburety.

Na správnou výšku si dejte obzvlášť pozor i při výběru stolku. Měl by být zhruba v takové výšce jako opěradla křesla či pohovky, vedle kterých je umístěn. Co se týče povrchu, vyberte takový, z něhož půjdou snadno očistit nečistoty. Docela dobrou volbou je sklo, které vytvoří dojem většího prostoru.

Obývací stěna – ano, nebo ne?

Zapeklitá otázka. Spousta lidí už pochopila, že obývací stěna není nutností. Pokud máte velký obývací pokoj, nic vám nebrání si ji pořídit, ale v menších místnostech nemusí být. Je zbytečné ztratit celou jednu zeď. Místo stěny si pořídíte otevřené police a jednu či dvě skříňky.

A kde stylový nábytek koupit? Mrkněte na Biano.cz. Na tomto portále jsou zveřejňovány fotky interiérů od profesionálních designérů. Ve fotkách tam bývají přímo odkazy na konkrétní použitý nábytek. Tím je vyřešen největší problém při hledání inspirace na internetu – snadno najdete úplně totožné kousky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..