LED žárovka

LED technologie – trend v moderním osvětlení

LED žárovka

Světelné diody LED se v posledních letech dostaly do popředí nejen v oblasti průmyslového osvětlení, ale také na poli osvětlení domácností, kanceláří nebo exteriérů. Není divu – jedná se totiž o mimořádně úsporný a efektivní způsob svícení, který je šetrný jak k životnímu prostředí, tak i k vaší kapse. Navíc odpovídá současným evropským standardům, které zastaralé žárovky a zářivky nepodporují.

Rychlý přehled obsahu článku

LED žárovky

Přejete-li si do domácnosti žárovky s mimořádným výkonem a pořádnou svítivostí, které přitom nezatíží vaši kasu, nahraďte klasický typ výkonnou a úspornou LED alternativou. LED žárovka spadá do šetrné energetické třídy A+, což znamená, že vám pomůže snížit výdaje za svícení až o 90 %! Vestavěné LED diody mají totiž ještě nižší spotřebu elektrické energie než dříve populární halogenové či úsporné žárovky. „Ledka“ s příkonem 6 W tak například může být plnohodnotným ekvivalentem ke staršímu 35 W typu. Na trhu je na výběr mezi výrobky s různými typy patic, což vám umožní nahradit veškeré zastaralé žárovky. Vyrábějí se jak žárovky klasického tvaru, tak atraktivnější kulovité či spirálovité varianty nebo tzv. svíce, které mohou vypadat krásně i v otevřených svítidlech dekorativního typu. Životnost LED žárovek navíc bývá až 25 000 hodin a náběh žárovky do maximální svítivosti je okamžitý.

LED panely

Zajímavou variantou osvětlení je LED panel. Jedná se o alternativu k běžným lustrům, kterou jste dosud mohli vídat nejčastěji v kuchyni, ale díky moderním trendům v bydlení si našel své uplatnění v celé domácnosti. Skvěle totiž doplňuje minimalistický nebo industriální vzhled místnosti. LED panel obsahuje LED diody o různé síle a montuje se přímo na strop, odkud dobře nasvítí vaše prostory. Nejčastěji se setkáte s panely hranatého tvaru, který je moderní a současně praktický. Tloušťka činí většinou kolem 3 cm, světlo je tedy i poměrně lehké a sami ho hravě zvládnete nainstalovat. Má nejčastěji bílý rámeček a ten pak hravě sladíte s barvou zdí a stropu. Hlavní výhodou LED panelu je, že zajistí rovnoměrné světlo po celém povrchu a rozsvítí se okamžitě bez zbytečného čekání.

Moderní řešení

Nízké energetické náklady na provoz, vysoká svítivost, dlouhá životnost, bezúdržbovost i možnost recyklace, to vše se z dlouhodobého hlediska skutečně vyplatí. Nebojte se tedy osvěžit svou domácnost novými způsoby osvětlení. Ve specializovaném velkoobchodě Prenosil Lighting naleznete pestrou škálu špičkových LED svítidel, která jsou připravena okamžitě k dodání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..