kancelarska zidle

Vyberte si ideální kancelářskou židli

 

kancelarska zidle

Ve svých kancelářských židlích lidé se sedavým zaměstnáním stráví osm hodin denně: pokud jste živnostníky a podnikáte-li, může se tento čas ještě prodloužit. Tak jako tak, investovat do kvalitní kancelářské židle se vyplatí, a to i tehdy, pokud jde jen o víkendy a večerní dvě hodiny při čtení zpráv. Čím víc času ve své židli strávíte, tím zásadnější je správný výběr.

Zdraví především

Naprostá většina lidí u počítače nesedí správně. Typické je hrbení nebo „napůl ležení“, které vede k problémům s páteří, zejména větší zatížení nezvládá její bederní část. Zdravotní potíže také někdy pramení z nesprávné výšky stolu vůči výšce a sedu člověka – je-li klávesnice příliš nízko, máme tendenci nesedět rovně. Příliš vysoký stůl zase vede ke krčení ramen, což nesvědčí nejen jim, ale také krku a krční páteři.

Pomoci může ergonomická kancelářská židle správně zvolená podle tělesné konstituce každého jednotlivce. Dobrá židle je nejen sama o sobě výškově nastavitelná, stejnou funkcí navíc disponují obvykle i opěrák hlavy a bederní opěrka. Ta by se měla dát zádům přizpůsobit.

Židle designově i prakticky vyhovující

Když pomineme tu nejdůležitější položku – komfort, který dobré kancelářské židle nabízí – dostane se při výběru i na aspekty další. Jedním z nich je design, který odpovídá celkovému vzezření vaší kanceláře případně pracovny. Kancelářská křesla bývají obvykle neutrálním prvkem v místnosti, aby nenarušovala soustředění při práci: nejčastěji se setkáte s barvou černou, modrou nebo šedou. Ti odvážnější však mohou zvolit i červenou, zelenou nebo oranžovou a modernější design.

Pokud jste odhodláni dát větší množství peněz za kancelářskou židli, nezapomeňte se také podívat na její kolečka. Vyberete-li druh nekompatibilní s vaší podlahou, můžete se divit, až do ní vystojíte důlek. Kvalitnější produkty si však poradí se všemi povrchy bez úhony.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..