zlatý šperk

Výkup zlata a stříbra rychle a za hotové

zlatý šperk

S výkupem drahých kovů je potřeba si počínat nanejvýš opatrně a vždy je potřeba se obracet na prověřené odborníky, kteří se vás nebudou snažit oklamat a připravit vás tak o peníze. Mimo to, doporučujeme předem zjistit co nejvíce relevantních informací o prodávaném šperku, protože si tak můžete ušetřit dost zklamání. On je totiž problém rozlišit například postříbřený šperk od šperku vyrobeného ze stříbra. To samé platí i o zlatě. Jenže, víte jak vlastně správně probíhá výkup stříbra a zlata a kde sehnat zkušené a prověřené odborníky?

Jak probíhá výkup zlata a stříbra?

Výkup zlata probíhá ve třech jednoduchých krocích. Nejprve se určí ryzost (čistotu kovu – šperky bývají smíšené s dalšími kovy) dle punců. Pokud punc chybí, musí se provést takzvaný test na kameni. Tato metoda patří mezi nejstarší a nejčastěji prováděné. Testovaný kov se otře na prubířském kameni, na kterém ulpí trochu kovu. Na tento otěr se pak postupně aplikuje několik chemických látek, které pomohou určit typ kovu a jeho ryzost. Pro měření ryzosti se dají použít také jiné metody, ale ty se používají jen ve speciálních případech, neboť jsou buď destruktivní, nebo vyžadují drahé vybavení. V posledním kroku se provede vážení kovu a vypočítá se jeho výkupní cena.

Kde sehnat odborníky

Seznam prověřených odborníků najdete na Puncovním úřadě, na kterém najdete také odkaz pražskou na firmu Čištín s.r.o (výkup zlata Praha). Ta se již více jak 20 let specializuje na práci s drahými kovy. Ty nejen prodává, ale i vykupuje a vyrábí z nich šperky. Co se týče samotného výkupu, tak u celého procesu naceňování jste přítomni a vidíte jak celý proces probíhá. Pokud se na výkupu domluvíte, dostáváte peníze ihned v hotovosti. Vše je tedy plně transparentní a rychlé. Mimochodem, vykupují i šperky poškozené, nebo jen jejich části, také zlomkové zlato, zubní zlato, stříbrné pojistky, kontakty ze stykačů (výkup technického stříbra) apod.

Pokud potřebujete peníze a nechcete se se svými rodinnými šperky loučit, můžete je nechat u společnosti Čištín s.r.o. také zastavit a později vykoupit zpět.

1 comment for “Výkup zlata a stříbra rychle a za hotové

  1. Lenka
    30. 12. 2016 at 11:09 am

    O výkupu zlata je na internetu všude dost informací. Už jsem narazila i na podvodné firmy. Zajímalo by mě, zda někdo máte zkušenosti s těmito stránkami: w w w.top-gold.cz/cs/vykup-zlata-uherske-hradiste? Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..